17 грудня відбулася робоча зустріч прикордонного уповноваженого України по Луцькій ділянці та прикордонного уповноваженого Республіки Білорусь Пінської ділянки. В робочій зустрічі участь представники Рокитнівщини в.о. голови Рокитнівської райдержадміністрації Олексій Берташ, голова районної ради Анатолій Кінчур, голови прикордонних населених пунктів, сіл: Глинне, Березове та Старе Село. Основні питання, які розглянули сторони: щодо підведення підсумків тимчасового пропуску громадян України через державний кордон, з метою збору дикоросів на території республіканського ландшафтного заповідника «Ольманські болота» в літньо-осінньому періоді 2019 року та про обстановку, що складається в пунктах пропуску в майбутньому періоді передствяткових і святкових днів.

В ході робочої зустрічі українська та білоруська сторони підвели підсумки тимчасового пропуску громадян України через державний кордон з метою збору дикорослої ягоди на території республіканського ландшафтного заповідника «Ольманські болота» в 2019 році.
Білоруська сторона проінформувала, що громадянам України було видано 538 пропусків на право відвідин республіканського ландшафтного заповідника «Ольманські болота». За час функціонування місць спрощеного пропуску через державний кордон, громадянами України було здійснено перетин державного кордону в 20 782 випадках, що на 22,9% менше ніж в 2018 році. Завдяки досягнутим домовленостям і проведеній цілеспрямованій роботі Сторін, пропуск громадян України для збору дикорослої ягоди на території Республіки Білорусь пройшов організовано, не допущено виникнення конфліктних ситуацій і прикордонних інцидентів в місцях спрощеного пропуску і в районі збору ягід. В порівнянні з 2018 роком відзначено зменшення кількості порушень державного кордону громадянами України, проте мали місце випадки невчасного повернення громадян на територію України.
Також, сторони констатували, що в зимовому періоді 2019-2020 років слід врахувати можливість спроб перетину державного кордону громадянами України з метою незаконної вирубки лісу на території Поліського лісгоспу Республіки Білорусь. В період передсвяткових і святкових днів, українсько-білоруська сторони обговорили і уточнили порядок пропуску через державний кордон організованих груп, що прямуватимуть через державний кордон.
За результатами зустрічі Сторони досягнули спільних домовленостей щодо перетину українсько-білоруського кордону.

За матеріалами Рокитнівської РДА.

 

 

if facebook 834722   if youtube 834723   if twitter 834708

Оголошення

Погода

Погода