Вчора при обговоренні питання бюджету для району в районній раді начальник фінуправління повідомила нерадісну новину для бюджетників району: річний бюджет «схуд» на 20 мільйонів, в тому числі по податку на доходи фізичних осіб (працюючих офіційно) через скорочення кількості працюючих в лісгоспах, в інших галузях. Свою частину цього податку забрала і Старосільська ОТГ. Тому вирішувалось питання «урізання» заробітних плат для всіх.

При обговоренні питання розподілу коштів на відділ культури в.о. голови РДА Олексій Берташ розказав про клуби в селах Кам’яне та Мушні, де нема змоги вести якусь роботу. Розгорілися дебати, працюють там працівники культури чи не працюють, і хто в тому винуватий. Згадали Заболоття і Березове, де недавно побували керівники району, і де клуби не працюють від слова взагалі (хоча начальник відділу культури була не згодна з такою оцінкою і розказувала про бурхливу там діяльність культури - навіть без музичної апаратури, без жодного стільця, без суботніх танців, без надходження жодної копійки коштів від платних послуг тощо). Депутати районної ради згадали також інші клуби. Але в підсумку вирішили, що всі працівники культури будуть отримувати в наступному році мінімальну зарплату без ніяких доплат і премій - як ті, хто дійсно працює, так і ті, хто вже забув, де його робота. Всім же треба жити, так?
Питання дохідної частини бюджету, знаходження в «тіні» значної частини бізнесу тощо, і чи виконує свої обов’язки в наповненні бюджету районна адміністрація, практично не обговорювалось. Можливо цим питанням займеться новий керівник РДА, бо попереднім було ніколи - бурштин, бочки, пилорами тощо часу не давали.
P.S. Знаєте, що люди в Заболотті сказали, чому ніхто не ходить в клуб? Бо там прямо біля входу стоять дві високі давно всохлі (як і культура там) берези, які можуть впасти від любого вітерця і ще не дай Бог кого вбити.
Насправді, це жарт. Правда, берези - то не жарт. Бо можуть вбити ще й працівників культури, які туди можуть прийти, до клубу.
До речі, це аж ніяк не перекреслює роботу тих, хто в культурі дійсно працює. І саме вони заслуговують на відзначення своєї праці, а не на мінімальну зарплату.
P.P.S. В коментарях виникає обурення щодо неправильних управлінців тощо. Але всі в районі закривають очі на тіньовий бізнес, багато хто платить за бюджетні послуги комусь в приватні кишені, а потім дружно всі обурюються, куди щезли гроші з бюджету? Коли в тих же Сновидовичах частина людей виступила проти тіньового бізнесу на бочках, які також шкодять здоров’ю людей, то частина людей виступила за бочки - і тіньові бізнесмени, і ті, які там працюють. Коли в тому ж селі підприємець взяв в оренду ставок, то частина людей не дають йому фактично там працювати - то надалі стане він поповнювати бюджет? І таких питань багато в кожному селі. 

Джерело Наша Рокитнівщина

 

 

if facebook 834722   if youtube 834723   if twitter 834708

Оголошення

Погода

Погода