Останніми позакулісними рішеннями в Рівненській ОДА Старосільська ОТГ має бути ліквідована. Така інформація опублікована на сайтах Рівненської ОДА та Рівненської обласної ради. В Рокитнівському районі згідно оновленого перспективного плану має бути дві ОТГ - Рокитнівська та Березівська. 

Це при тому, що в середу 22 січня в Рівненській обласній державній адміністрації побували керівники Рокитнівського району, які просили залишити в районі три ОТГ, а центр Березівської ОТГ перенести в Глинне. А 23 січня була терміново зібрана районна робоча група по формуванню ОТГ, яка підтримала рішення про три ОТГ, але голосів для перенесення центру Березівської ОТГ в Глинне не вистачило через небажання багатьох членів робочої групи приймати будь-які рішення. В тому числі відмовились підтримати утворення Томашгородської ОТГ, про що були вже відповідні рішення Томашгородської селищної та Томашгородської сільської рад (дещо запізнілі, звичайно, рішення, але, тим не менше, там таки "дозріли" до бажання утворити свою окрему ОТГ). 

Чому ж так трапилося, що ще донедавна в Рівненській ОДА існував перспективний план на формування трьох ОТГ в Рокитнівському районі, і раптом одна ОТГ, причому вже діюча, щезла з перспективного плану? Відповідь можна знайти в словах голови Рівненської ОДА Віталія Коваля під час його перебування на Рокитнівщині, коли він говорив про можливий перегляд перспективного плану формування ОТГ з врахуванням фінансової спроможності майбутніх ОТГ без державних дотацій та в словах консультанта Офісу реформ Асоціації міст України на Рівненщині Василя Куриласа, що старі ОТГ укрупнюватимуть: "Винятком можуть стати хіба ті, що вже встигли зарекомендувати себе як успішні і самодостатні". Але також відомо, що активну позицію по формуванню ОТГ в районі зайняв ще й народний депутат України Віктор М'ялик, який в останні дні перебував в Рівному та, за даними з декількох джерел, категорично наполягав на тому, щоб в районі було максимум дві ОТГ, а можливо, щоб і одна. 

Після оприлюднення факту вилучення Старосільської ОТГ з перспективного плану та залишення на район двох ОТГ, в населених пунктах, яких стосувалися ці рішення, виникло деяке збурення. Уже в понеділок зранку в Рокитне прибула делегація зі Старого Села на чолі з головою Старосільської ОТГ Михайлом Кузьмичем, який привіз звернення за підписами 1837 жителів Старосільської ОТГ з проханням врахувати, що при затвердженні перспективного плану Старосільска ОТГ має там бути. Після наради з керівниками Рокитнівської РДА та Рокитнівської районної ради старосільці поїхали на Рівне відстоювати право на існування своєї громади. 

Чим аргументують старосільці таке право? По-перше, тим, що населення Старосільської ОТГ перевищує визначений мінімальний критерій кількості населення в ОТГ в 7 тисяч чоловік, в їхній громаді станом на 1 січня 2020 року проживає 8310 чоловік. 

По-друге, чисельність дітей також перевищує встановлений мінімум в 500 дітей шкільного віку для ОТГ - в Старосільській ОТГ нараховується 2010 дітей шкільного віку.

По-третє, по загальній площі ОТГ також є відповідність встановленим нормативам. 

По-четверте, якщо на початок формування ОТГ власний  дохід на одного жителя складав 70 грн, то станом на 1 січня 2020 року власний дохід на одного жителя був уже 655 грн. Це також вже близько до нормативів індексу податкоспроможності бюджету громади. 

По-п'яте, бюджет ОТГ за 2019 рік становив 72 млн 120 тисяч грн, а частка місцевих податків і зборів у доходах бюджету громади за 2019 рік становить 9.5%, що перевищує встановлені нормативи (Старосільська ОТГ отримує одну з найбільших освітніх субвенцій у Рівненській області і не тільки в області). Потрібно також врахувати темпи зростання власних доходів - 446% за 2019 рік. 

По рейтингу інституційної спроможності і сталого розвитку малих та середніх громад України від Фонду "Регіонального центру економічних досліджень та підтримки бізнесу" Старосільська ОТГ вийшла на 16 місце в області (це з урахуванням 4-х міст), перевищивши середній рівень.

Окрім того, за перший рік функціонування Старосільської ОТГ в громаді:

- створено Центр первинної медичної допомоги (працює 4 лікарі, відкрито денний стаціонар на 10 ліжок, на балансі 2 спецавтомобілі);

- відкрито Інклюзивно-ресурсний центр;

- відкрито поліцейську станцію;

- функціонує пожежне депо;

- зроблено капітальний ремонт приміщення під Центр надання адмінпослуг з двома віддаленими робочими місцями в Дроздині та Вежиці, який найближчим часом почне свою роботу;

- відкрито комунальне підприємство "Благоустрій" (створено 14 додаткових робочих місць);

- готується відкриття хлібопекарні на базі комунального підприємства зі створенням нових робочих місць;

- за 2019 рік на благоустрій та покращення інфраструктури спрямовано біля 10 млн грн. 

Підсумовуючи, чи має Старосільська ОТГ право на існування? Очевидно, що має, якщо вже є такі результати

На жаль, не було враховано думки жителів Глиннівської та Кам'янської сільрад. Їх ніхто і не питав, чи хочуть вони бути в Березівській ОТГ. Відомо, що там люди налаштовані або бути в Глиннівській ОТГ, або, якщо така не буде передбачена, в Рокитнівській ОТГ. Чому ці побажання не були враховані? І якщо виникають сумніви у фінансовій спроможності Старосільської ОТГ жити без державних дотацій, і якщо не буде переглянуто рішення про її ліквідацію, то чи не доцільно тоді таки утворити одну ОТГ на території Рокитнівського району, після, звісно, широкого обговорення цього питання і врахування побажань людей про наближення надання якісних послуг населенню шляхом утворення філій, віддалених робочих місць тощо для задоволення всіх необхідних для людей потреб?  Виходячи з доведеності на практиці факту того, що чим більша громада, тим більш вона фінансово спроможна. За прикладом Березнівського, Острозького та Корецького районів Рівненської області, де перспективним планом передбачено по одній ОТГ на район. 

Анатолій Герасимчук,
депутат районної ради

Карта перспективного плану громад області

 

if facebook 834722   if youtube 834723   if twitter 834708

Оголошення

Погода

Погода