Останнім часом, особливо з ростом ролі соціальних мереж, різко зростає нетерпимість людей до всіх органів влади. Бо тепер кожен бажаючий може написати що хоче і про кого хоче в соціальних мережах. І не треба тепер мати талантів, і не треба просити редакторів газет, щоби висловити претензії до влади.

Але звідки та влада береться? А її, владу, обирає сам народ. Обирають Президента і депутатів Верховної Ради, а ті депутати разом з Президентом призначають Кабінет Міністрів. Президент разом з Кабміном призначають вже голів обласних і районних державних адміністрацій. 

На обласному і районному рівні люди обирають депутатів обласних, районних і сільських рад, мерів та голів сільрад. Тобто фактично вся влада обирається народом. Тому люди, які проклинають і ненавидять владу, мають розуміти, що влада не впала з неба, а ними ж і обрана. Вся повністю. А ті, хто не ходить на вибори, мають розуміти, що самі свідомо віддали право вибору влади тому сусіду, який пішов і обрав Президента і депутатів. 

Але найбільш цікаво, кого ж люди обирають. З Президентом сьогоднішнім зрозуміло - обрали "слугу народу". З депутатами Верховної Ради також все зрозуміло - обрали переважно тих, хто через інтернет зумів найкраще представити своє резюме команді Президента. Десь прикрасивши свої заслуги, десь приховавши своє минуле, як то вийшло з колишнім гвалтівником. А в окрузі, в який входить і Рокитнівський район, люди обрали в депутати бізнесмена, який декілька років роздавав по округу гроші, тобто займався благодійною діяльністю. Люди, звичайно, надіються, що тепер їм перепаде ще більше.

А кого ж обирали в депутати обласної і районної рад? Це, нагадаю, було в 2015 році, всі пам'ятають? В обласну раду тоді обрали бізнесмена Віктора Охремчука, директора лісгоспу Анатолія Петрука і лікаря Валерія Редька, висунутих партією тодішнього Президента Петра Порошенка. Не випадкові люди, не з вулиці, правда? 

А кого обрали тоді в районну раду?

На цій гілці влади зупинимось більш детально. Бо склад районної ради - аж 34 депутати. Вони всі висувались партійними організаціями, районні партійні лідери при умові набрання їхніми партіями в районі  більше 5% голосів автоматично ставали депутатами, а всі інші боролися за найбільший відсоток порівняно з іншими кандидатами.

Найбільше голосів в районі на виборах депутатів районної ради набрали представники "Батьківщини". За них проголосували 7 763 виборці, або 35,4% голосів від 21 910 виборців, які взяли участь в голосуванні (на вибори прийшли 60% від усіх, хто мав право голосу). В раду від "Батьківщини" пройшли 14 депутатів, які набрали найбільше голосів порівняно з іншими кандидатами від цієї партії. Хто вони? 10 депутатів, які пройшли тоді від цієї політичної сили - представники приватного бізнесу, тобто бізнесмени. Один - пастор, дві працівниці "Ощадбанку" і директор школи. Всі поважні шановані люди.

На друге місце в 2015 році в районі вийшла партія Президента Петра Порошенка - 6 314 голосів, або 28,8% від тих, хто проголосував. В раду від БПП зайшли 11 депутатів: три лісничих, один директор лісгоспу, два бізнесмени (голова РДА тоді і голова ради сьогодні), начальник Держгеокадастру, начальник відділу освіти, начальник сільгоспуправління, директор школи і перший заступник голови РДА. Тобто також всі поважні люди, всі начальники. 

На третє місце в 2015 році вийшов Опоблок - 2 551 голос (11,6%), чотири депутати: два колишніх голови РДА, двоє бізнесменів.

Четверте місце в районі люди тоді віддали Радикальній партіі - 1596 голосів, або 7,3%. Тоді це був приблизно середній відсоток популярності партії Ляшка. В раду пройшли 3 депутати: директор школи, бізнесмен і вчитель. 

І п'яте місце в 2015 році в районі зайняв УКРОП - 1348 голосів, або 6,2%, два депутати, один вчитель, і я. 

Тобто в 2015 році люди обрали в районну раду переважно бізнесменів (майже половина складу ради) та різного типу начальників. І всього два вчителі. 

До речі, я тоді формував команду УКРОПу на виборах в районну раду, і можу сказати (чи нагадати), що серед кандидатів від нашої партії не було жодного бізнесмена, жодного начальника. Був один директор школи, і то за рекомендацією покійного Руслана Дубовця. Також був голова сільської ради, який потім створив першу і єдину в районі ОТГ - Григорій Ковалець. Сім вчителів, два студенти, три тимчасово непрацюючих (усі з вищою освітою), медик, працівник культури, журналіст, секретар сільської ради, переважно молоді люди, всього 18 чоловік. Могло бути більше, але декого попросили не йти, дехто сам не погодився. З тих, хто не погодився іти на вибори, двоє навіть побилися зі мною об заклад, що ми не пройдем. Але ми пройшли, хоч всього і вдвох.

За жодного з кандидатів від партії УКРОП мені не соромно, я пишаюсь всіма тими людьми, з якими ми тоді створили одну команду і завдяки яким я і став депутатом. Найбільший тоді відсоток голосів набрав учитель історії Руслан Коханевич - 31%, Іван Скаковець - 15,8%, Наталія Семеняка - 13,5%, Назар Антикало - 13,3%, Микола Павлушенко - 11,5%, Юрій Кузьмич (учасник АТО) - 11,2%, Вероніка Єремейчук - 11,2%. Інші набрали трошки менше голосів. Але я дякую усім. Більше набрати вони не могли. Бо люди обирали собі у владу переважно таки бізнесменів і начальників.

Анатолій Герасимчук, 
депутат районної ради

P.S. Якщо хто спитає про мою депутатську діяльність, то вона є у моїх звітах на сайті районної ради. Звітуватись для депутатів вимагає Закон, але так виходить, що звітуюсь серед усіх депутатів чомусь тільки я один: rokitne-rada.rv.ua

 

if facebook 834722   if youtube 834723   if twitter 834708

Оголошення

Погода

Погода