Важливі зміни чекають на заклади охорони здоров’я Рівненщини, які надають спеціалізовану (міські, районні лікарні) і високоспеціалізовану (обласні лікарні і центри) медичну допомогу.

З цього часу на заміну псевдобезкоштовній медицині приходить Програма медичних гарантій. До програми увійдуть послуги первинної, амбулаторно-поліклінічної, стаціонарної медичної допомоги, а також екстреної, паліативної допомоги та медичної реабілітації.

Це перелік послуг, які держава гарантує пацієнту безкоштовно. Точніше, за них лікарням заплатить Національна служба здоров’я України (НСЗУ). Для лікарень субвенцій не буде, скільки заклад заробить, стільки й отримає. Тобто від того, скільки і які медичні послуги нададуть пацієнтам. Отримати безкоштовну консультацію чи послугу, пацієнтові можна буде лише зі скерування свого сімейного лікаря.

Під час наради в Рівненський ОДА обговорили питання готовності закладів до наступного кроку медреформи та до співпраці з НСЗУ в межах програми медичних гарантій. Участь у заході взяли перший заступник голови ОДА Сергій Подолін, керівники департаменту фінансів, управління охорони здоров’я, обласних закладів охорони здоров’я, фінансисти. Сергій Подолін наголосив, що спеціалізовані медичні заклади мають бути готові до контрактування з НСЗУ, щоб отримувати кошти за принципом «гроші йдуть за пацієнтом».

Державної субвенції на фінансування «ліжко-місць» з 2-го кварталу 2020 року не буде.

 

 

if facebook 834722   if youtube 834723   if twitter 834708

Оголошення

Погода

Погода