В Україні школярам будуть продовжувати навчальний рік, щоб компенсувати час, пропущене ними через карантин. Дану норму містить новий закон, який повинен підписати президент Володимир Зеленський.

Про це розповіла народний депутат від фракції “Слуга народу”, член парламентського комітету з питань освіти Юлія Гришина, коментуючи закінчення карантину в ряді українських шкіл, передає Обозреватель.

Гришина нагадала, що, відповідно до нинішнього закону про загальну середню освіту, навчальний рік в школах, незалежно від підпорядкування і форм власності, починається в День знань 1 вересня і закінчується не пізніше 1 липня. Тривалість навчального дня, тижня, перерв, повністю регламентується самим установою середньої освіти в рамках часу, передбаченого освітньою програмою.

“Додається окремо в законодавстві, що організація навчального процесу не повинна призводити до перевантаження учнів і повинна забезпечувати безпечні та нешкідливі умови отримання освіти”, – зазначила вона.
Також нардеп додала, що новий закон про загальну середню освіту зараз знаходиться на підписі у президента.

“Там нічого докорінно не змінюється. Хіба що хочу звернути вашу увагу, що якщо старий закон встановлює тільки рамки – 1 вересня і 1 липня, то в новому законодавстві вже встановлено, що крім цього проміжку з 1 вересня по 1 липня, встановлюється кількість обов’язкових навчальних днів – 175 “, – розповіла Гришина.

“Сьогодні учень навчається 175 днів, але коли карантин, не враховуються ці дні. А за новим законом обов’язково має бути продовжено навчання”, – пояснила вона.

Джерело

 

 

if facebook 834722   if youtube 834723   if twitter 834708

Оголошення

Погода

Погода