В Україні з 1 квітня 2020 року уряд впроваджує систему електронних лікарняних листів. Як працюватиме система та як оформити електронний лікарняний.

Як працюватиме електронний лікарняний

  • Кожен лікар, який видає лікарняний повинен буде підписати документ своїм цифровим підписом в електронній системі.
  • Паперові бланки з часом відійдуть у минуле.
  • Система автоматично надсилатиме інформацію про лікарняний роботодавцю працівника та до Фонду соціального страхування.

Відтак, інформація через реєстр в Пенсійному Фонді (ПФУ) буде автоматично передана у Фонд соціального страхування (ФСС) – в установі одразу знатимуть, що людина захворіла і повинна отримати компенсацію – адже є платником єдиного соціального внеску, а також передаватиметься роботодавцю, який через кабінет страхувальника на Веб-порталі ПФУ побачить, що його працівник оформив тимчасову непрацездатність.

Купити лікарняний відтепер не можна

Це значно пришвидшить процедуру отримання страхових виплат, а також зменшить шахрайство, купити фейковий лікарняний за 200-300 гривень буде неможливо.

Ідентифікація лікарів у веб-сервісі проводитиметься на підставі переданих МОЗ до ПФУ відомостей про заклади охорони здоров’я та фізичних осіб-підприємців, які мають ліцензію на провадження медичної практики.

Відтак, інформація у МОЗ накопичуватиметься на підставі даних Національної служби охорони здоров'я про укладені договори із закладами охорони здоров'я.

Про зміни оформлення лікарняного, повідомив прем'єр-міністр Олексій Гончарук.
https://24tv.ua/health/v_ukrayini_zapratsyuye_elektronniy_likarnyaniy_shho_tse_oznachaye_n1291290

 

 

if facebook 834722   if youtube 834723   if twitter 834708

Оголошення

Погода

Погода