Влада розглядає можливість поетапного пом'якшення карантину, яке має розпочатися вже у квітні.

Про це повідомляє LB.ua, посилаючись на свої джерела.

Згідно з цим планом, з 14 квітня відкриються невеликі магазини, які мають площу до 400 кв. м, а також усі будівельні та садові комплекси незалежно від площі.

 

 

З 1 травня відкриються інші магазини, торгові центри, перукарні.

Із середини травня відновиться навчальний процес у школах. Також дозволять приймати відвідувачів ресторанам (зараз вони працюють тільки на винос або доставку) і косметичним салонам.

Водночас відкривати кордони поки не планують. Вони можуть залишитися закриті до кінця червня, аеропорти також працювати не будуть. Обмеження на виїзд будуть залежати від розвитку ситуації.

Святкування Великодня забороняти не будуть. Обмеження не дозволяють ходити в гості, але ходити по квартирах і перевіряти дотримання цих правил поліція не буде.

Нагадаємо, минулого тижня прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що карантин буде продовжено після 24 квітня, але його можуть послабити заради збереження економіки. Кабмін вирішив, що Україна не може не працювати два-три місяці поспіль, тому в кінці місяця можливе пом'якшення карантину.

"За нашими підрахунками, через три тижні ті, хто вже захворів COVID-19, мають одужати, а введені обмеження завадять хворобі поширюватися далі. На нашу плану, якщо буде зафіксовано зниження динаміки захворюваності, то наприкінці квітня ми зможемо почати ослаблення карантинних заходів", – сказав прем'єр-міністр.

Працездатним громадянам дозволять повернутися на роботу, і паралельно буде частково відновлено рух громадського транспорту.

"Це дозволить нам уже з початку травня почати рестарт економіки. Але це не означатиме послаблення інших карантинних заходів.Бо загроза поширення коронавірусу за три тижні нікуди не зникне, обмеження на прогулянки, масові зібрання та інші розваги будуть діяти. Усі без виключення будуть зобов'язані носити маски та дотримуватися карантину. Для старших людей, студентів, школярів карантин буде продовжено", – заявив прем'єр.

 

if facebook 834722   if youtube 834723   if twitter 834708

Оголошення

Погода

Погода