10 квітня районна рада в непростих і бурхливих дискусіях розділила 15 мільйонів 601 тисячу грн залишків освітньої субвенції, зекономленої в районі за 2018-2019 роки (цифри неофіційні і можуть бути з похибками):

- 5 мільйонів з них на початок будівництва навчального корпусу та їдальні Рокитнівського аграрного ліцею (с. Рокитне);
- 1 млн 250 тис. грн Рокитнівській гімназії на ремонти;
- 1 млн 245 358 грн Карпилівській школі на проект школи (950), ремонт та добудову туалета;
- 1 млн 072 968 грн на покрівлю школи (935) та добудову туалета в селі Єльно;
- 950 тис. грн на покрівлю Томашгородського ліцею;
- 742 тис. на покрівлю школи в селі Борове;
- 740 тис. на проект добудови кімнат та спортзалу, добудову фасаду та доріжки в школі села Хміль;
- 702 тис. грн на покрівлю школи в селі Дубно;
- 700 тис. грн на ремонти в Рокитнівській школі №3 та співфінансування автобуса (200 т.);
- 650 тис. грн на ремонти та добудову туалета в Масевичах;
- 309 тис. 882 грн на добудову туалета, двері та підлогу (77 т.) в Нетребі;
- 300 тис. грн на продовження добудови в Кисоричах;
- 300 тис. грн на ремонт покрівлі їдальні в селі Остки;
- 300 тис. грн на проект добудови кімнат та спортзалу в селі Біловіж;
- 240 тис. грн на добудову туалета в Крутій Слободі;
- 156 тис. грн на ремонти, телевізори, меблі Сновидовицької ЗОШ;
- 120 тис. грн на ремонти в Заболотті;
- 100 тис. грн на заміну електропроводки в Блажеві;
- 50 тис. грн на ремонт покрівлі в Обсічі;
- 50 тис. грн на ремонт системи опалення в Купелі;
- 30 тис. грн на ремонти в Мушнях;
- 13 тис. грн на двері в Грабуні;
- 10 тис. грн для фекального насоса в Томашгородській №2;
- 76 тис. 431 грн для співфінсування компютерів для початкових класів в школах району (НУШ);
- 197 тис. грн 133 грн на співфінансування забезпечення санітарно-гігієнічних умов в школах району;
- 200 тис. грн на співфінансування харчоблоків в школах.

Окрім того, з резервного фонду районного бюджету 407 тис. грн направили на виготовлення проекту реконструкції приймального відділення Рокитнівської ЦРЛ, 60 тис. грн на проект ремонту лабораторії кухарів в Рокитнівському профліцеї, 45 тис. грн на підключення електромережі до амбулаторії в Блажеві.
(Цифри поки що неофіційні, і у вказаних даних можливі похибки).

Нагадаємо, що раніше півтора мільйони (з шести млн грн, неосвоєних в минулому році державних коштів на побудову шкільних туалетів, забраних з району обласним бюджетом) були з обласного бюджету направлені на добудову туалетів в Обсічі, Біловіжі, Купелі, Буді, Залав'ї. Без внутрішніх туалетів, навіть без проектів на них, по розпорядженню тодішнього в.о. голови РДА О. Берташа, залишились 4 школи в районі - в селах Хміль, Дубно, Кам'яне, Березове. Коштів на них не дали в цьому році з області, враховуючи найбільший в області залишок освітньої субвенції. Але залишків тої субвенції на них в районі також так і не дали.

P.S. У зв'язку з питаннями Івана Шевчука в фейсбуці на сторінках "Нашої Рокитнівщини", Рокитнівської районної ради тощо щодо розподілу коштів (подібні питання можуть бути і в інших людей), додаємо відповідь йому від депутата районної ради Анатолія Герасимчука: "Освітня субвенція – це кошти, які надаються місцевим бюджетам з державного бюджету для фінансування заробітних плат педагогів. При визначенні суми цих коштів враховується декілька параметрів, головним з яких є кількість учнів. Раніше ці кошти можна було направляти на матеріальне забезпечення шкіл, а зараз все, включаючи навіть зарплати шкільних бібліотекарів і технічного персоналу, переклали на місцеві бюджети, не додавши джерел доходів. Але дозволили залишки освітньої субвенції – ті кошти, що не використали до кінця року - використовувати в наступному році на матеріально-технічне забезпечення закладів, а саме: придбання шкільних автобусів, оновлення навчальної та матеріально-технічної бази, придбання підручників і посібників (у тому числі електронних), оснащення закладів освіти засобами навчання з фізики, хімії, біології, географії, математики, навчальними комп’ютерними комплексами з мультимедійними засобами навчання, підключення закладів освіти до Інтернету, будівництво, реконструкція, капітальний та поточний ремонт туалетних приміщень.

В Рокитнівському районі 10 мільйонів залишків освітньої субвенції за 2018 рік в 2019 році залишили для фінансування початку будівництва аграрного ліцею в селі Рокитне. Але через затягнутість робіт з проектом ці кошти освоїти не встигли. Була загроза, що їх взагалі заберуть в обласний бюджет, так як забрали на початку 2018 року 4 мільйони, тому вже наприкінці 2019 року частину коштів розподілили на потреби шкіл, в тому числі замінили покрівлю аграрного ліцею тощо.
В цьому році залишки субвенції не забрали, але через великий залишок освітньої субвенції обласні депутати (включаючи Редька і Охремчука) забрали з нашого району на інші райони 4,5 млн державних коштів, які мали йти на побудову шкільних туалетів в 2019 році, але з ряду причин не були освоєні (бездіяльність виконавчої влади).

Таким чином, залишків освітньої субвенції на початок року було 15,6 млн. Школи подали пропозицій десь на 50 млн. Щоб правильно і ефективно розподілити 15,6 млн, на попередній сесії райради була створена комісія, яка мала визначити ті об'єкти, куди кошти потрібні першочергово. На вчорашній сесії депутати ці кошти розподілили. Не так просто відбувався цей процес, тому що потреб багато, а коштів на всіх не вистачило. Але звинувачувати тут депутатів в даному випадку нема за що. 

Щодо питання по стоматологічній поліклініці - то інше питання, яке потребує окремої розмови".

 

if facebook 834722   if youtube 834723   if twitter 834708

Оголошення

Погода

Погода