Голова РДА Віктор Мініч розказав «Нашій Рокитнівщині» про ситуацію з коронавірусом, яка стала приводом для хвилювань багатьох людей в Рокитнівському районі.

Основні тези:

1. Причиною для здачі тестів головою РДА, головою районної ради та головним лікарем стали не контакти з хворими людьми, а те, що вони постійно перебувають на зв’язку і в роботі з великим колом людей, розглядом документів, які щоденно надходять звідусюди, для прийняття тих чи інших рішень для забезпечення життєдіяльності району. У вихідні дні керівники району були безпосередньо на пожежах, де також знаходилися в контакті з багатьма людьми. Невеликий кашель, який почався, на їхню думку як варіант від того, що надихалися диму від пожеж, але на фоні росту пандемії коронавірусу, змусив прийняти рішення про перевірку тестами - для гарантії безпеки роботи з людьми.
Здавали тести в понеділок вранці, швидкі (експрес-тести) і ПЛР. ПЛР-тести повезли на Рівне, а швидкі тим часом показали негативний результат (відсутність інфекції) у голови РДА і головного лікаря, у голови райради - сумнівний результат. Під вечір у вівторок прийшли результати ПЛР-тестів, які зафіксували наявність вірусу у голів РДА і райради та головного лікаря.
При цьому симптомів фактично ніяких нема ні у кого, окрім легкого кашлю у голови РДА.

2. Враховуючи те, що всі троє інфікованих вірусом є ключовими фігурами оперативного штабу протидії коронавірусу в районі, ними було прийнято рішення самоізолюватися для оперативного дистанційного керування районом.

3. Прийнято рішення провести тести всім, з ким мали контакти інфіковані вірусом. На даний час здійснений забір крові у контактних осіб, які могли інфікуватися вірусом та мазки для ПЛР-тестів.
Результати швидких тестів будуть відомі сьогодні ввечері, ПЛР-тестів - завтра-післязавтра.

За матеріалами "Нашої Рокитнівщини"

 

 

if facebook 834722   if youtube 834723   if twitter 834708

Оголошення

Погода

Погода