Вже майже два місяці, як дошкільні заклади, школи та виші зачинені на карантин через коронавірусну інфекцію. Проте з 11 травня в Україні очікується поступово послаблення карантинного режиму. Окрім роботи громадського транспорту більшість українців турбує питання роботи дитячих садочків, шкіл та вишів

Що відомо про відкриття шкіл та садків після карантину
 

5 травня Міністерство освіти України заявило, що навчальний рік в українських школах по всій країні завершиться дистанційно, оскільки уряд продовжив карантин до 22 травня. 

"Рішення уряду передбачає послаблення деяких карантинних обмежень з 11 травня. Українці зможуть знову ходити в парки та сквери, запрацюють перукарні, буде дозволена оптова і роздрібна торгівля непродовольчими товарами. Однак для закладів освіти все залишиться незмінним – вони проводять дистанційне навчання та готуються до завершення навчального року", – пояснила т.в.о. міністра освіти і науки Любомира Мандзій.

Календар навчання виглядатиме таким чином:

– до 31 травня триватимуть заняття;

– до 1 липня має бути завершений навчальний рік;

– до 15 червня школи завершують оформлення: свідоцтв про здобуття базової середньої освіти; свідоцтв досягнень та табелів навчальних досягнень;

– упродовж червня школи на педагогічних радах розглядають питання про переведення учнів до наступного класу.

Випускники 11-х класів отримають документ про здобуття освіти після складання ДПА у формі ЗНО. Якщо учні 1-8, 10 класів не планують навчатися в іншому закладі освіти, школи надсилають копії документів учням електронною поштою, а оригінали документів видадуть у вересні 2020-2021 навчального року.  

Попередньо МОН повідомляло, що цьогоріч державна підсумкова атестація для учнів 4-х та 9-х класів скасована.

А 6 травня вже стало зрозуміло, що навчальні заклади в Україні відкриються вже у вересні. Про це заявив головний санітарний лікар Віктор Ляшко.

"Навчальні заклади вже відкриватися не будуть. Вони відкриваються тільки з 1 вересня. Ми будемо відкривати деякі з них для проведення ЗНО", – заявив він.

Зазначимо, що поняття "навчальний заклад" – є загальним і містить у собі не тільки школи, вищі навчальні заклади, а й дитячі садочки, тобто до 1 вересня вони теж не відкриються.

Що буде з випускними та святом останнього дзвоника

Для запобігання поширенню коронавірусної хвороби COVID-19 у 2019/2020 навчальному році МОН рекомендує утриматися від проведення масових заходів, зокрема – останніх дзвоників та випускних вечорів.

Що буде із ЗНО

Попри карантин ЗНО скасовувати не будуть, проте дати поки що невідомі. Але в МОН вже придумали про те, як саме виглядатиме ЗНО в актуальних умовах.

За словами омбудсмена Сергія Горбачова, учасникам будуть вимірювати температуру, а приміщення дезінфікуватимуть.

"Одна з відмінностей — в аудиторії має бути менше учасників ЗНО. Певна безпечна дистанція збільшена. Якщо раніше в аудиторії можна було посадити, скажімо, 15 учасників, то тепер їх має бути менше. На скільки менше, ми наразі не знаємо. Орієнтовно 9-12 осіб", – наголосив омбудсмен. 

Через нові умови буде потрібно в півтора рази більше аудиторій, більше вчителів та інструкторів, які проводять тестування. 

"Крім того, треба передбачити додаткові заходи дезінфекції приміщень, контролю температури тіла. Оскільки вчителі та інструктори потрапляють в зону ризику, то треба буде подбати про додаткові методи захисту і для них", – додав освітній омбудсмен.

За його словами, традиційно, обов'язковими залишається присутність учасника на пункті тестування, відповідний контроль особистості, а також контроль виконання роботи. 

Коли відкриють садочки

6 травня стало відомо, що, за словами санлікаря Віктора Ляшка, усі навчальні заклади відновлять свою роботу лише з 1 вересня. Ці слова опосередковано підтвердив прем’єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні Кабінету міністрів. Він доручив підготувати лікарні, школи та садки до експлуатації та старту нового навчального сезону, який розпочнеться 1 вересня 2020-го року.

"Попри карантин і коронавірус хочеться, щоб із 1 вересня наші діти пішли в якісно відремонтовані чи новозбудовані школи і дитячі садки", – заявив глава уряду.

Таким чином можна зробити висновок, що садочки (різних форм власності) планують тримати зачиненими дійсно до 1 вересня, попри той факт, що батькам потрібно працювати і раніше садочки завжди працювали влітку.

Якщо із освітнім процесом у школі все зрозуміло, він закінчиться дистанційно, то окремих заяв про відкриття садків влітку поки не було. Це питання напряму пов'язане із громадським транспортом, запуск якого планується на четвертому та п'ятому етапах виходу з карантину.

Джерело Depo.ua 

 

if facebook 834722   if youtube 834723   if twitter 834708

Оголошення

Погода

Погода