Коротке пояснення того, що відбулося 14 травня 2020 року в Рокитному. До голови РДА прийшли підприємці з ринку вимагати пояснень, чому не відкривають ринок. Відповідь їм прийшлось чекати в нервовій напруженій ситуації. Поки не була зібрана комісія по протидії вірусу (не вся, бо повний склад - більше 20 чоловік), але й там був більше балаган, ніж спокійна розмова з людьми і спроба знайти вихід.

Але вихід можна знайти, якщо того хотіти. І там, де цього хотіли, - вже все працює.

Чому не так в Рокитному? Тому що є різкий сплеск захворювань.
Чому є такий ріст? Причин декілька, але в першу чергу через практично відсутню роботу в районі по поясненню наслідків коронавірусу і роботу по протидії вірусу. На засіданні комісії люди з подивом почули, що та комісія збиралася 20 (!) разів, але хтось хоч щось про те чув? Хтось чув, про що там говорилось, і що вирішувалось?
Цього не знав навіть я, депутат райради і керуючий справами ради. Я не знаю, в якому підвалі збиралися ці більше ніж 20 людей і що вони там таємно вирішували. То що говорити про інших людей?

Навіть вчорашнє зібрання комісії закінчилося тим, що голова РДА після бурхливих дебатів особисто поставив на голосування питання про закрите засідання без присутності будь-кого - і члени комісії за це проголосували. Всупереч законам про те, що депутати мають право бути присутніми на будь-яких зібраннях на території ради. І я покинув їхнє засідання, заявивши, що голова РДА грубо порушує закон.
Тому мені невідомо, чим то все закінчилося.

Це - одна з головних причин росту захворювань - таємні збори цих членів по протидії вірусу.
Друга причина - відсутність роботи з тими, хто проводить по району масові зібрання людей.
Третя - перші хворі в складі керівників району і все, що з тим пов’язане, яке викликало хвилю слухів і насмішок.
Четверте - в результаті вищесказаного масове ігнорування людьми в районі всіх карантинних заходів, про які оголошував Уряд країни.

Але навіть в цій ситуації, яка склалася, і враховуючи всі обставини, можна було би разом з усією країною вийти на послаблення карантину, а не робити показуху з отим блок-постом, яким перекрили піврайону. Такого реально не було ніде в краіні. Блокували кілька окремих населених пунктів, але щоб закрити піврайону? Та і як закрити? Хто особливо хотів - їхали різними шляхами і способами. Тому й цей захід перетворився на посміховисько, а не став дієвою протидією вірусу.

Який висновок? Поганий. Дуже поганий. В результаті всього цього, не побоюсь сказати, цирку, побачим, що буде осінню. Бо клоуни різного роду вже виходять на арену, і ви їх бачите в фейсбуках. Гарна пора для них.

А пожинати прийдеться це все всім разом.

Анатолій Герасимчук, депутат райради
https://www.facebook.com/Rokitne/videos/240553723874062/ 

 

if facebook 834722   if youtube 834723   if twitter 834708

Оголошення

Погода

Погода