Національний банк України 3 червня 2020 року ввів в обіг монети номіналом 10 гривень.

"Відсьогодні обігові 10-гривневі монети є дійсним платіжним засобом на території України. Ними можна вільно розраховуватись в торговельній мережі або здійснювати операції в банках. Вони поступово замінять у обігу банкноти номіналом 10 гривень", - йдеться в повідомленні.

Уведення в обіг нових монет номіналом 10 грн продовжує кроки НБУ з оптимізації та оновлення банкнотно-монетного ряду гривні. Цей комплексний процес триває майже сім років. Завдяки цьому нове покоління гривні стало надійнішим та захищеним, а готівкові розрахунки – зручнішими для громадян та дешевшими для держави.

Номінальний ряд гривні зрештою скоротиться до оптимального для нашої країни розміру – до 12 номіналів. Він міститиме шість номіналів монет (10 та 50 копійок, 1, 2, 5 та 10 гривень) і шість номіналів банкнот (20, 50, 100, 200, 500 та 1 000 грн).

Монети перебувають в обігу близько 20–25 років. Натомість банкноти номіналом 10 гривень можуть перебувати в обігу незначний проміжок часу – у середньому один-два роки. Наприклад, лише у 2019 році Національний банк утилізував 72 млн штук не придатних до обігу банкнот номіналом 10 грн на суму 719,7 млн грн.

"Тривалість життя монет є значно вищою, ніж тривалість життя банкнот низьких номіналів. На відміну від банкнот їх не потрібно щороку карбувати, обробляти, транспортувати, зберігати та утилізувати. Тож заміна банкнот низьких номіналів на відповідні монети дасть можливість скоротити витрати на виготовлення та обробку грошей. Завдяки цьому з урахуванням строку служби монет держава зможе заощадити близько 1 млрд гривень", - зауважив директор Департаменту грошового обігу Національного банку Віктор Зайвенко.

На реверсі монети номіналом 10 грн розміщено портрет українського гетьмана Івана Мазепи, що повторює його зображення на 10-гривневих банкнотах. На аверсі в центрі в обрамленні давньоруського орнаменту зазначено номінал монети.

Нова обігова монета номіналом 10 грн виготовлена із цинкового сплаву з гальванічним покриттям нікелем.

Завдяки своїм збільшеним габаритним розмірам (діаметр, товщина та гурт) нова обігова монета суттєво відрізняється від нових обігових монет номіналом 1, 2 та 5 грн. Зокрема, вона має гурт з спеціальним крупним рифленням, що дозволить легко її відрізнити від обігових монет інших номіналів.

Як повідомляв Укрінформ, із 2014 року НБУ працює над осучасненням гривні: були замінені низькі номінали банкнот монетами, вилучені з обігу копійки дрібних номіналів та введена в обіг банкнота нового найвищого номіналу 1000 грн.

З 20 грудня 2019 року в Україні введені в обіг монети номіналом 5 грн.

Про це повідомляє пресслужба НБУ.

 

if facebook 834722   if youtube 834723   if twitter 834708

Оголошення

Погода

Погода