В кінці травня та на початку літа в Україні було дуже холодно.

Сталося це через різке посилення циклонів на півночі Атлантики. Тим часом у Західній Європі та Скандинавії навпаки переважало аномальне тепло.

Такі температурні контрасти спровокувало різке зниження температури води в Атлантичному океані, особливо в районі течії Гольфстрім.

Тому в Якутії було +33, в Туреччині +43, а буквально вже через дві доби ця температура знизилася майже на 25 градусів – до +10-15. В Україні в цей час було холодно, а в Західній Європі і Скандинавії – навпаки аномальне тепло.

Це трапилося через циклони, які принесли з полярних широт холодне повітря, через що різко знизилася температура океану в районі течії Гольфстрім, – пояснила метеорологиня.

Експерт розповіла, що взимку в Україні переважали південно-західні потоки: повітря надходило не просто з південних районів Атлантики, але навіть з Африки.

Окрім того, на початку року температура Атлантики була найвищою за весь період спостережень – вода прогрілася до двох кілометрів углиб. Ці аномалії досить яскраво проглядаються в районі Мексиканської затоки, східного узбережжя Америки та на півночі Атлантики.

Про це виданню OBOZREVATEL  розповіла українська метеорологиня Віра Балабух.

 

if facebook 834722   if youtube 834723   if twitter 834708

Оголошення

Погода

Погода