Борги за комуналку можуть стати причиною обмеження свобод і прав українців. Споживачам готують "драконівський" закон, який змусить їх якомога швидше розрахуватися з комунальними боргами, що накопичилися.

Йдеться про законопроєкт №3613 "Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення порядку погашення заборгованості споживачів за оплату житлово-комунальних послуг", передає TODAY.ua.

Основна мета закону – погашення заборгованості побутових споживачів за житлово-комунальні послуги.

Документ передбачає запровадження штрафів для комунальних боржників, а також часткове обмеження їхніх прав і свобод. Зокрема, обмеження права керування авто, тимчасову заборону на право користування вогнепальною зброєю і полювання, а також заборону на виїзд за кордон.

Крім того, цей законопроєкт передбачає обов’язкову реструктуризацію заборгованості та її ритмічну виплату протягом певного періоду часу. Максимальний період виплат становить 60 місяців, тобто 5 років.

Відмовитися від реструктуризації боржник не зможе.

При цьому, якщо він уклав угоду і регулярно виплачує борги, за ним зберігається право на субсидію.

 
Такі договори з реструктуризації нав’язуватимуть усім комунальним споживачам, які матимуть заборгованість зі сплати комуналки станом на 1 жовтня 2020 року. Від якої суми заборгованості відштовхуватимуться, не вказано.

Крім того, кожного боржника обіцяють оштрафувати. Градація штрафів залежатиме від сумарної заборгованості:

  • якщо борг перевищує річну вартість комунальних послуг, то штраф становитиме 20% від суми боргу;
  • якщо дворічну вартість - штраф буде 30%;
  • якщо борг накопичився за понад три роки, то штраф становитиме 50% від суми боргу.

 

if facebook 834722   if youtube 834723   if twitter 834708

Оголошення

Погода

Погода