В соціальних групах на фейсбуці виникло питання харчування дітей в школах. Люди резонно запитують: чому харчування в сусідніх районах є, а в Рокитнівському нема. В дискусії, яка розгорілась, є багато ще питань і звинувачень. Найбільш докладна відповідь на всі питання розміщена на сторінці "Наша Рокитнівщина". Процитуємо її тут: 

Рокитнівське управління соцзахисту пояснює відміну харчування школярів тим, що гроші з державного бюджету були виділені тільки в січні, і тільки після цього оголошується тендер, і харчування відновиться - але не раніше кінця березня. А якщо будуть оскарження - то може бути так само, як і в 2017 році - відновлять в кінці року.

АЛЕ - в сусідніх районах харчування не зупинялось - тому що держава передбачає ПРОЛОНГУВАННЯ попереднього договору і на це пролонгування в кожний район були виділені кошти. Чому так не відбувається в Рокитнівсьому районі - питання до Управління соцзахисту і до Рокитнівської РДА, в якому структурним підрозділом є те Управління соцзахисту. Пролонгування в Рокитнівському районі було - але всього лише на 9 днів, виходячи, мабуть, із виділеної державою суми коштів на 2017 рік. В Сарненському районі, наприклад, пролонгування буде десь до середини лютого.

Тобто є конкретні відрповідальні особи, у яких і треба питати. Але наші люди чомусь бояться шукати відповіді там, де їх треба шукати, і починають огульно звинувачувати всіх підряд, задавати питання всім підряд. Але це те саме, що ви будете на вулиці до кожної зустрічної людини приставати: чому нема харчування? 

 Є відповідальні особи, які за свою роботу отримують зарплату. Чому вони не виконують ту роботу належним чином - треба у них і питати. 

 Щодо дитсадків - питання харчування також віднесене до функцій держави. 20 гривень - така сума визначена державою була і в попередні роки, і на 2018 рік також. В деяких дитсадках району, наприклад, в селі Рокитному, з сільського бюджету додавалися ще 10 грн (в селі Рокитному утримування дитсадків взяли на свій баланс - отримуючи державні кошти на харчування в ДНЗ). 

 Деякі ДНЗ були передані районній раді, тому й проговорюється, що це питання - виділення додаткових коштів з місцевого бюджету, в даному випадку районного, - буде розглянуто на черговій сесії 16 лютого.

Хоча на районному бюджеті висить питання медицини - виділення величезних (там ідеться про мільйони) додаткових коштів, бо держава недодає необхідного фінансування. А з 1 січня 2017 року на районний бюджет "повісили" ще й питання фінансування технічних працівників в школах і питання матеріального забезпечення шкіл - газ, електрику, дрова, торф, щепа, бензин, запчастини, продукти харчування, ремонти, матеріальна база тощо - не додавши жодного додаткового джерела надходження до районного бюджету (в той час, коли в деяких сільських бюджетах є такі зайві гроші, які кладуться на проценти на депозити). Інтенсивно працює тендерний комітет відділу освіти, "нагружаючи" районний бюджет.

Отакі непрості питання... Хто ними повинен займатися?

Зате у нас в районі є декілька крикунів, які готові поз'їдати ближнього свого в пошуках компромату, переважно політичного, там, де його взагалі нема. А от поткнутися туди, де діляться великі гроші і реально обкрадається місцевий і державний бюджет - то ці крикуни бояться.

  
 
Наша РокитнівщинаТендери Рокитнівського відділу освіти: https://zakupki.prom.ua/.../company...Керувати
Наша Рокитнівщина Свіжий тендер, наприклад, на 1 млн 138 тис. 960 грн на М'ясо (курячі стегна охолоджені, філе куряче охолоджене, яловичина свіжа або охолоджена). Залишилось два дні до кінця подачі пропозицій.
 
Наша Рокитнівщина Завершений, наприклад, тендер на послуги по дезинфекції, дератизації на суму 199 970,00 грн. Нікого не цікавлять такі суми з районного бюджету?
 
Наша Рокитнівщина А пара, гаряча вода та пов'язана продукція (послуги теплопостачання)
на суму 1 млн 694 тис. 000 грн. - нікому не цікаво?
 
Наша Рокитнівщина А електрична енергія на суму 2 млн 788 тис. 800 грн - також нікому не цікаво?)

 

if facebook 834722   if youtube 834723   if twitter 834708

Оголошення

Погода

Погода