Риторичні запитання до бажаючих допомогти людям шляхом поширення своїх звернень до влади через «зливні бачки»* чорнопіарних* груп (запитання, які не потребують відповіді).

*Зливні бачки – цілий пласт засобів масової інформації, які мають можливість звернення до масової аудиторії, мають характер корпоративного змісту виробництва і одночасної передачі інформації великим групам людей, являючись засобом пропаганди, поширюють якийсь компромат, часто вигаданий, або зманіпульований, як правило – замовний.

* Чорний PR — це будь-якого роду інформаційні атаки, головне завдання яких - зруйнувати репутацію конкретної особи в політичній чи бізнесовій сфері. Метод нападу в чорному піарі — ведення інформаційної війни, основна мета якої — скомпрометувати людину, політичну організацію або чиюсь репутацію. На відміну від будь-яких інших видів суспільних відносин, чорний PR  несе завідомо неправдиву інформацію. Чорний піар здатний геть знищити репутацію людини, партії чи фірми. Потім набагато простіше створити щось нове, ніж відновлювати те, що постійно поливають брудом. Автори подібних брудних кампаній не вдаються до жодних морально-етичних норм. Інструментами чорного піару є і брехливі дописи, і коментарі, і відгуки, і створені у соцмережах несправжні профілі (т.з. клони, тролі і т.п.), а також створення лжеобговорень. Подібна інформація практично завжди стимулюється платно.

Чи є на Рокитнівщині такі ЗМІ, які займаються саме чорним піаром? Є, до них відносяться групи в соціальних мережах в інтернеті, засновники яких отримали можливість донесення інформації одночасно до декількох тисяч людей.

Примітка: поняття ЗМІ, до якого звикли, - це поширення повідомлень на принципі достовірності, об’єктивності, неупередженості подання інформації, не поширення неперевірених чуток тощо. Але в умовах вседозволеності почастішали спроби використання ЗМІ в особистих цілях. Чимало ЗМІ різних типів (в тому числі в фейсбуці, телеграм-каналах тощо) перекручують думки опонентів, демонструють різні способи дискредитації неугодних комусь людей.

На Рокитнівщині на сьогодні чітко вираженою групою в соціальній мережі фейсбуку, адміністратори якої зайняли кардинально однобоку позицію створення і поширення компромату проти безпосередньо діючого керівництва Рокитнівської селищної ради – це група, створена за ініціативою деяких місцевих політиків колишнім викладачем вузу, яка має наукове звання кандидата соціологічних наук, та наукові роботи на тему Інтернет-PR, посилення дієвості електоральної думки тощо. Для чого, з якою метою цей спеціаліст з піару займається виключно чорним піаром керівництва Рокитнівської селищної ради, звідки у неї таке «натхнення», чим воно підтримується – не тема цієї статті.

Питання в іншому: чому саме цю групу, а не вдвічі більші по кількості учасників і більш-менш політично нейтральні фейсбучні групи, використовують деякі місцеві політики для своїх звернень до селищного голови? Це означає їх автоматичне приєднання до бруду чорних піарщиків, чи елементарне нерозуміння того, куди вони вступили?

Один з останніх прикладів: вчора депутат селищної ради після засідання робочої групи (організованого і скликаного селищним головою стосовно вирішення питання електрифікації нових житлових масивів, в яких проживає цей депутат) пише звернення до селищного голови, «щоб він особисно допоміг та пришвидчив вирішення цією нагальної проблеми» (орфографія збережена). Своє звернення цей депутат розміщує саме в групі кандидата наук, яка пише виключно негатив проти селищного голови. Яка справжня мета публікації цього депутата в тій групі? Щоб витягти селищного голову на діалог в ту групу?

Саме таким чином депутат бачить пришвидшення вирішення проблеми електрифікації?

В той же час цей депутат, в той же день, 17 лютого 2021 року, на засіданні бюджетної комісії селищної ради голосує проти укладення угоди про соціально-економічне партнерство між Рокитнівською селищною радою та ТОВ «Прислуч агро», яка, зокрема, передбачає фінансування на суму 1000 гривень щорічно за гектар орендованої землі на території Рокитнівської громади з метою покращення інфраструктури та благоустрою Рокитнівської селищної територіальної громади. Оренда землі плюс надання допомоги згідно вказаної угоди – це від одного до двох мільйонів гривень щорічно додаткових надходжень в бюджет громади. Але 4 члени бюджетної комісії (з 5 присутніх), в тому числі вищезгаданий депутат, якого турбують проблеми електрифікації, чомусь проголосували проти.

Як це узгоджується в одній людині: звернення про сприяння електрифікації, на що потрібні немалі кошти, - і спротив в залученні коштів інвесторів для розвитку громади – важко пояснити.

І ще важче пояснити мету чорнопіарщиків. Чого вони хочуть для громади?  Якщо систематично і впродовж тривалого часу говорити на біле «чорне», повторювати якусь видумку, – хай якою б абсурдною вона не була – врешті решт це зробить своє. Цього хтось хоче?

Невже в громаді нема ніяких позитивних зрушень? 

Анатолій Герасимчук

P.S. Виникли питання щодо землі. Мова йде про земельні паї, не переоформлені як спадщина. При появі спадкоємців ці паї будуть оформлені на них. ТОВ "Прислуч Агро" вже заключило договори про оренду з деякими власниками земельних паїв (зеленим на карті), з іншими ведуть перемовини. Селищна рада може надати в оренду не успадковані паї по максимальній ставці, визначеній державою. Аукціони щодо паїв законодавчо не передбачені. Інших претендентів на оренду на даній території нема. Ті, хто проти "Прислуч Агро", могли би самі заявити про право користування землею. 

IMG E0788

if facebook 834722   if youtube 834723   if twitter 834708

Оголошення

Погода

Погода