Мешканці сіл Старосільської громади Рівненщини, без перебільшення і пафосу, відважно боролися зі сніговою стихією. Майже цілодобово працювала техніка комунального підприємства «Благоустрій», залучали і пожежні машини, прикріпивши до них лопату для чищення снігу, трактори.

Завдяки умілим діям і старанням сільського голови Михайла Кузьмича, комунальників, мешканців сіл Старосільська громада, розташована за 72 кілометри від Рокитного (колишнього райцентру), не була відірвана від цивілізації. Курсували автобуси, маршрутки, довозилися продукти в магазини, працювала місцева комунальна пекарня...

— За два останні роки ми значно поповнили транспортний парк нашого комунального підприємства, докупивши до двох уже наявних, придбаних місцевими мешканцями і переданих сільраді пожежних машин, два трактори — екскаватор і бульдозер, автомобіль для пекарні, — розповів Михайло Кузьмич.

Нині, коли впоралися зі сніговою стихією, старосільці з острахом і хвилюванням стежать за прогнозом погоди. Адже швидке танення снігу може спричинити повені і підтоплення. Бо і в більш-менш благополучні роки підтоплювало села громади. Дуже постраждали у 2019-му від цього села Вежиця та Переходичі. А в цьому році така загроза цілком реальна.

І хоча керівник регіонального офісу водних ресурсів у Рівненській області Ігор Мосійчук запевняє, що до водопілля область готова — створено 32 аварійні бригади, заготовили щебінь, пісок, 77 насосних станцій готові до відкачування води, дві з них пересувні, у Старосільській громаді не поділяють такого оптимізму. А чекають на фахівців, щоб вони відновили дамби та почистили меліоративні канали в населених пунктах громади. Про цю проблему в обласному офісі водних ресурсів знають, але чомусь не поспішають її розв’язувати.

Рівненська область.

Джерело ГолосУкраїни

if facebook 834722   if youtube 834723   if twitter 834708

Оголошення

Погода

Погода