Влітку у православних християн два поста — Петрів і Успенський.

Петрів піст називається так на честь святих апостолів Петра і Павла. Він встановлений в пам’ять про те, як апостоли постили перед євангельською проповіддю всьому світу. Цей піст ще називають Апостольським.

Початок Петрового посту — завжди в понеділок через тиждень після свята Трійці (П’ятидесятниці). Дата Трійці залежить від дати святкування Великодня, тому початок Петрового посту припадає на різні дати. І тривати він може від 8 до 42 днів. Закінчується Петрів піст завжди 12 липня.

Успенський піст — найкоротший з церковних багатоденних постів. Православні християни постять з 14 до 27 серпня і готуються до двох свят — Преображення Господнього та Успіння Божої Матері.

Православний люд на Русі постив за церковним Статутом, тому багато традицій Петрового посту було пов’язано з кулінарією. У середу і п’ятницю готували літні пісні страви – окрошки, пісний борщ, грибну ікру, ботвінь з молодої зелені і безліч інших страв. А в святкові дні Петрового посту господині часто пекли особливі пироги — рибники. Рибу цілою запікали в тісті.

 

if facebook 834722   if youtube 834723   if twitter 834708

Оголошення

Погода

Погода