Вузли відеоспостереження у кожній громаді, потужне серверне обладнання та безпечне сховище - саме таку ключову концепцію має програма «Безпечна Рівненщина».

Сьогодні обласну комплексну програму захисту регіону презентували в Рівненській ОДА. В подальшому її планують затвердити на обласній сесії.

Програма має на меті впровадити єдину систему відеоспостереження на усій території області, у тому числі й у територіальних громадах. Щоденно інформацію збиратимуть у штабі ГУ Нацполіції області. Це дасть можливість оперативно відстежувати порушення на дорогах, вулицях, у громадських місцях та реагувати на них.

Так, до обговорення програми долучилися - голова ОДА Віталій Коваль, його перший заступник Сергій Подолін та заступниця Іванна Смачило, а також голова облради Сергій Кондрачук та його перший заступник Сергій Свисталюк.

 «На сьогодні в області уже працює 596 камер спостереження. Та їх замало, аби швидко та ефективно реагувати та виявляти злочини і правопорушення. Основна ідея програми - не лише встановити додаткові камери спостереження, а й запустити новий сервер і програмне забезпечення. Тоді дані зі всіх камер області зберігатимуться на єдиній платформі», - зазначає Віталій Коваль.

За його словами, це в рази спростить роботу правоохоронцям, а в області покращиться безпекове середовище.

Загалом, система фіксуватиме порушення громадського порядку, розпізнаватиме обличчя та визначатиме номери автомобіля.

«Якщо ми говоримо про розкриття злочинів, то ми працюватимемо за наступним алгоритмом: реєстрація повідомлення службою «102» - пошук інформації по камерах відео спостереження по всій області - внесення номерного знаку до бази «Розшук» - орієнтування нарядів поліції щодо затримання злочинців», - розповідає начальник ГУНПв Рівненській області Олексій Камишанський.

Також «Безпечна Рівненщина» передбачає інтеграцію з ситуаційними центрами, хмарне обчислювальне середовище та програмні засоби аналітики.

Так, вартість програми «Безпечна Рівненщина» становить 8 млн грн. Для її підтримки планують залучити як обласний, так і бюджети територіальних громад.

За матеріалами РОДА

if facebook 834722   if youtube 834723   if twitter 834708

Оголошення

Погода

Погода