Сезон заготівлі чорниці завершується, за його результатами бюджети місцевих громад поповнилися на майже 2,8 млн грн.

Рівненське обласне управління лісового та мисливського господарства виписало заявок на заготівлю 1,5 тис тонн чорниці для 150 підприємців. Найбільше ягід цьогоріч заготовили у на території колишнього Рокитнівського району.

Нагадуємо, що збір, заготівля (в тому числі купівля у населення) дикорослих плодів, ягід, лікарських рослин та іншого, або продуктів їх переробки для потреб комерційної та виробничої діяльності проводиться в порядку спеціального використання на основі лімітів, затверджених органом виконавчої влади, та дозволів (лісових квитків), виданих постійними лісокористувачами.

Рівненська обласна рада своїм рішенням «Про погодження лімітів на спеціальне використання лісових ресурсів при здійсненні побічних лісових користувань, заготівлі другорядних лісових матеріалів на 2021рік» погодила ліміти на заготівлю чорниці в об’ємі 4395,9 тонн.

Наголошуємо, що для громадян, які заготовляють лікарські рослини, гриби, ягоди, горіхів тощо для власних потреб, жодних дозволів чи лісових квитків не потрібно. Оскільки відповідно до нормативних документів «збір громадянами дикорослих трав’яних рослин, квітів, грибів, ягід, горіхів та інших плодів для власного споживання у лісах державної та комунальної власності, належить до загального використання лісових ресурсів і провадиться безкоштовно в межах встановлених максимальних норм безоплатного збору лісових ресурсів».

Рівненське обласне управління лісового та мисливського господарства

 

if facebook 834722   if youtube 834723   if twitter 834708

Оголошення

Погода

Погода