На Рівненщині працюють над тим, щоб перехід у «жовту» зону якомога менше вплинув на навчальний процес і життя громад у цілому. Щоб школи і дитсадки продовжили працювати в звичному режимі, 80 відсотків колективу має бути провакциновано. Натомість ситуація у районах області нерівномірна. 

Щоб вивчити проблематику в кожній громаді і скоординувати роботу для вирішення цього питання, заступники голови Рівненської ОДА проводять робочі наради. Серед їх учасників – представники місцевої влади, керівники навчальних закладів, медики.

 «Ситуація дуже різна не лише по громадах, а й по окремих населених пунктах. Є випадки, що в одному селі майже всі мешканці отримали щеплення, а в сусідньому взагалі не вакцинуються. Ми намагаємося з’ясувати причину цього і попрацювати над вирішенням питання. Насправді багато хто вірить фейковій інформації. А це може призвести до тяжких наслідків. Адже, за медичною статистикою, серед пацієнтів із COVID-19, яких госпіталізують, які перебувають у реанімаціях, жодного щепленого немає. Тобто насправді вакцинація – це шанс вберегтися від хвороби. А ще це можливість для громад після переходу в «жовту» зону планувати роботу в звичному режимі», - прокоментувала заступниця голови ОДА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Іванна Смачило. 

Зараз ситуація з захворюваністю ускладнилася. І є ризик, що не лише школи, а й дитсадки, де рівень вакцинації колективу недостатній, працювати не будуть. На учнів чекає дистанційка, а на батьків дошкільнят – питання, з ким залишити дітей у робочий час. Звичайно, такому стану речей можна і треба запобігти. 

«На сьогодні є громади (наприклад, Бокіймівська, Клесівська, Дубровицька, Антонівська), де завдяки високому рівню вакцинації навчальні заклади працюватимуть, - пояснила заступниця голови ОДА. - А є райони і громади, де з уведенням «жовтої» зони звичне життя може зупинитися. Маю на увазі, зокрема, місто Рівне. Тому закликаю місцеву владу спільно попрацювати над проблемою».

 

if facebook 834722   if youtube 834723   if twitter 834708

Оголошення

Погода

Погода