В усіх шкільних їдальнях Рівненщини оновили шкільне меню. Збільшено в раціоні кількість фруктів та м’яса, зменшено споживання хліба та врегульована калорійність страв. Нове меню складається зі 160 страв. Про це повідомляють у Рівненській ОДА.

«Тепер в раціоні учнів, крім звичних страв, з’явилися банош, шпундри, чилі кон карне, пастуший пиріг та інші нетипові наїдки. Є і безглютенові позиції – банановий бісквіт, булочка з корицею, печиво горіхове, млинці», – зазначив голова Рівненської ОДА Віталій Коваль.
Нагадаємо, що за ініціативою першої леді Олени Зеленської впроваджується реформа системи шкільного харчування. Проведено необхідні зміни законодавчих норм, розроблено методичні рекомендації щодо закупівель і методичні настанови для використання системи НАССР.
Додамо, що у приготуванні для учнів українських шкіл заборонили використовувати плавлений сир, покупні соуси та майонези (крім кетчупу, в якому багато томатів). Сіль відтепер можна брати винятково йодовану.
«З шкільних буфетів зникли непастеризовані соки, газовані напої та кава. чипси, сухарики, кондитерські вироби та солодкі зернові продукти, вироби з кремом, морозиво, харчові концентрати. Запровадження нових норм є лише початком на шляху до створення умов для безпечного, якісного, повноцінного та збалансованого харчування у закладах освіти», – додав очільник освіти області Петро Коржевський.
Також наголошується, що діти повинні мати необмежений доступ до питної води під час їжі – і мова не про чай чи соки.
Впроваджено чотирьохтижневі меню – страви повторюватимуться раз на 2 місяці, а не кожні 2 тижні.
Також працівникам їдальні заборонять відварювати овочі «на наступний день» – все має бути максимально свіжим.
Варто зазначити, що на платформі «Знаїмо» можна знайти рекомендовані меню для шкіл і технологічні картки приготування страв, інформацію про харчування для дітей з особливими дієтичними потребами, відеоінструкції щодо сучасних форм організації шкільного харчування. Сайт розроблений спільно із Міністерством освіти і науки, Міністерством охорони здоров’я, Міністерством економіки, Держпродспоживслужбою, експертами з підтримки реформ МОН, Центром громадського здоров’я України.

 

 

if facebook 834722   if youtube 834723   if twitter 834708

Оголошення

Погода

Погода