Серпень — останній місяць канікул для школярів, остання можливість поїхати в літню відпустку для людей, які працюють, і в той же час важкий період для матусь — треба зібрати дітей до школи. Тому ми вирішили дослідити: в яку суму обійдуться батькам збори школярів до нового навчального року. 

Зібрати дітей до школи — проблема знайома всім батькам. На перший погляд нічого складного — лише форма шкільна та спортивна, взуття, портфелик і всіляка канцелярія. Та якби ж то ціни цього року аж так не «били» по бюджетах українських сімей. Ми спеціально відправилися на ринки Рокитного, щоби порахувати, з якою сумою в гаманці потрібно вирушати на базар. 

Цього року шкільний гардероб для хлопчика обійдеться трохи дорожче, ніж для дівчинки. За чоловічий варіант шкільної форми доведеться викласти в середньому 1930 грн. Так, найдешевша синтетична сорочка буде коштувати від 90 грн, а імпортна з натуральних тканин – приблизно 780 грн. В середньому оптимальної якості бавовняна сорочка обійдеться в 200 грн, краватка – 100 грн, а костюм (штани, піджак) – більше 700 грн. За 330 грн можна знайти цілком пристойні чорні джинси. Туфлі зі штучної шкіри можна взяти за 500 грн, шкіряні коштуватимуть в два рази дорожче.

Жіночий гардероб в середньому обійдеться в 1710 грн. Різницю з чоловічим в 200 грн пояснити легко – "девочковий" асортимент в кілька разів більше, за рахунок чого ціни нижчі. Так, блузку з мереживним коміром можна легко знайти за 250 грн, чорну плісировану спідницю – за 270 грн, “французький” піджак з синтетики – 350 грн, а чорні джинси – за 300 грн. Найдорожчою покупкою для школи традиційно стане взуття – зручні туфлі зі шкірозамінника для першокласників коштують від 500 грн. Ну і фінальний штрих краси – два білих банта на гумці – коштуватимуть по 20 грн за штуку. 

Не обійтися в першому класі і без спортивної форми. У цьому сегменті середні ціни і для хлопчиків, і для дівчаток практично однакові – спортивний костюм обійдеться в 400 грн, і ще стільки ж – кросівки.

Наступна стаття витрат до школи – це канцтовари. Цього року продавці канцелярії пропонують простенькі 12-листові зошити по 1 грн за штуку або ж з різнобарвною обкладинкою за 4-7 грн. Ціни на щоденники коливаються від 10 до 70 грн в залежності від твердості обкладинки, барвистості і верстки. Альбом для малювання коштує від 8 до 40 грн в залежності від кількості листів і способу кріплення сторінок. За пенал з м’якої тканини доведеться заплатити 40 грн, а каркасний з гумками для шкільного приладдя можна купити за 100 грн. Ручки коштуватимуть близько 5 грн за штуку, ластик – 3-10 грн., А лінійка – 7-18 грн. А ось набір кольорових олівців обійдеться в 9-45 грн. За набір гуаші з 6 кольорів доведеться викласти 40 грн, з 12 кольорів – 90 грн. Дешевше коштуватиме акварель – 20 грн за набір з 10 кольорів. А ось щоб упакувати все це добро, не обійтися без рюкзака: найпростіший буде коштувати 350 грн, а ортопедичний з непромокаючої тканини –  до 1000 грн.

І головне: обираючи між ціною та якістю покупки, вибирайте останнє. Тоді дитина піде до школи радісна, з гарним портфеликом, а головне — у зручному одязі та взутті.

 

if facebook 834722   if youtube 834723   if twitter 834708

Оголошення

Погода

Погода