Президент Франції Емманюель Макрон вважає нереальним вести переговори про вступ до ЄС із країною, яка перебуває у стані війни.

Про це він заявив перед початком саміту лідерів ЄС у Версалі 10 березня, передає Reuters.

«Чи можемо ми відкривати процедуру приєднання з країною, яка перебуває у стані війни? Я так не думаю», — сказав Емманюель Макрон.

Проте він зазначив, що хоче надіслати «сильний сигнал» Україні, Молдові та Грузії, які нещодавно подали заявки на членство.

Також Макрон назвав неприйнятними вимоги президента путіна, які той висуває для припинення війни в Україні.

«Я маю бути реалістом. Ми постійно залучені до переговорів з президентом путіним. До останніх хвилин перед початком війни і після його оголошення почати війну ми намагаємося вести переговори й домогтися припинення вогню. Але я маю зізнатися, що умови, які висунув путін, неприйнятні ні для кого», — сказав Макрон.

За його словами, сьогодні питання полягає в тому, чи готовий путін в принципі зараз вести відверті переговори і щось запропонувати.

Нагадаємо, 1 березня Європейський парламент майже одностайно проголосував за резолюцію, в якій закликав інституції Європейського союзу працювати над тим, щоб надати Україні статус кандидата в ЄС.

 

 

if facebook 834722   if youtube 834723   if twitter 834708

Оголошення

Погода

Погода