«Є райони, де недостатньо поширюють інформацію про «Доступні ліки». Так, на Рокитнівщині лише на 40% скористалися державною субвенцією на життєво необхідні препарати. Найбільшою популярністю програма «Доступні ліки» користується у Дубенському, Березнівському, Володимирецькому, Здолбунівському та Сарненському районах. Тут у повній мірі використовують розподілені для району гроші.»  - розповіла заступник голови Рівненської ОДА Світлана Богатирчук-Кривко.

З початку дії програми нею вже скористалося 168 тисяч пацієнтів. Кошти на «Доступні ліки» місцеві бюджети отримують кожного місяця. Загалом у 2018 році для Рівненщини виділено майже 30 мільйонів гривень. На сьогодні це 261 препарат від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми, які люди можуть отримати безоплатно або з незначною доплатою за рецептом лікаря. 59 із цих препаратів є повністю безоплатними.

Нагадаємо, що право на «Доступні ліки» має кожна людина без винятку, яка має проблеми з серцем, діабетом ІІ типу чи бронхіальною астмою. Як діти, так і дорослі можуть звернутися до свого лікаря і отримати правильно виписаний рецепт, де вказана діюча речовина. І вже по цій речовині, в аптеці підбирають препарат, який дійсно корисний для пацієнта, - повідомляє Рівненська ОДА.

 

 

if facebook 834722   if youtube 834723   if twitter 834708

Оголошення

Погода

Погода