Вже 31 серпня по всій Україні відключать аналогове телебачення. Наразі повністю «на цифру» перейшли Київська та Кіровоградська області. Аналогова технологія – застаріла, і є практично тільки у нас, вся Європа вже працює в «цифрі».

В чому різниця? Аналогове телебачення є старою моделлю телевізійного мовлення, що не має переваг перед цифровим, крім доступності і порівняно невеликої ціни. Воно використовує для передачі зображення і звуку аналоговий сигнал, який йде безперервно. За допомогою електронної схеми сигнал переводиться в зображення.

Аналоговий сигнал можна зловити за допомогою антени або ж телевізійного кабелю від провайдера. Мінусом такого телебачення вважаються вразливість сигналу при перешкодах, що призводить до гіршого якістю зображення і звуку.

У свою чергу, цифрове телебачення передає відео- та аудіосигнали від транслятора до телевізора, використовуючи цифрове кодування і стиснення даних. Цей вид ТВ відрізняється більш якісними картинкою і звуком. Цифровий сигнал дозволяє передати більше сотні телеканалів, крім цього, є можливість підключення каналів в HD-якості.

Україна змушена переходити на цифрове телебачення, тому що аналогове займає дорогоцінні частоти. Це віртуальне середовище, через яке здійснюється зв’язок у практично всіх сучасних приладах. Сам по собі частотний ресурс не гумовий. Він зайнятий каналами, які нашу державу зобов’язали звільнити ще у 2006 році. Втім, Україна це робить тільки зараз.

«Якщо раніше на екранах телевізорів могли бути якісь завади – то мерехтить, то нема стійкого прийому, то в цифрових технологіях такого взагалі  немає, є або стійкий якісний сигнал, або його зовсім немає»,

– розповів Дмитро Тарасюк, представник Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення в Рівненській області під час прес-конференції в ОДА, «присвяченій» переходу на цифрове телебачення.

Є й проблеми з телебаченням, в основному на периферії області. Наприклад, ось що Віктор Талімончик з концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення каже про Зарічненський район:

«Є проблеми в деяких віддалених регіонах. Зарічненський район – в нас є там опора 110 метрів, але, нажаль, бізнес не зацікавлений вкладати кошти в будівництво опор в малонаселених районах.»

Сигналу може не бути й на Рокитнівщині, туди «тягне» передавач з Олевська, що на Житомирщині. Виправити це можна, але необхідне вливання коштів держави або представників бізнесу в будівництво опор.

Сучасні плазмові телевізори мають вбудовані тюнери. Власникам старіших моделей доведеться купувати їх додатково.

Раніше, ще декілька місяців тому ціна на тюнер становила в середньому 350 гривень, зараз же ціни, залежно від якості і функціональності тюнера, варіюються від 550 до 1000 гривень. Підприємці, що продають їх, підвищують ціну, бо хочуть заробити на ситуації.

Отже, власникам стареньких телевізорів доведеться купувати тюнер Т-2, антену та кабель.  Якщо купувати все зараз, то вкластися можна у тисячу гривень, каже Віктор Талімончик. Такий тюнер теоретично дає можливість дивитись 32 канали.

На запитання, що робити тим, хто не має грошей на тюнер, зв’язківці лише плечима знизують. Кажуть, що таких випадків одиниці – це, переважно, самотні пенсіонери по селах, у яких немає дітей і внуків.

Та чи це справді так? Ситуація складається така, що навряд чи переважна більшість людей може потратити тисячу гривень і не відчути цього як хоч який удач по кишені. А що й казати про тих же самотніх пенсіонерів, яким навряд чи поясниш про частотний ресурс і переваги «цифри». В них мінімальні пенсії, яких і так не вистачає. І що робити їм – невідомо.

 

 

if facebook 834722   if youtube 834723   if twitter 834708

Оголошення

Погода

Погода