Сьогодні, 11 вересня 2018 року, як повідомляється на сайті районної ради, в сесійній залі районної ради відбулося засідання районної робочої групи з підготовки перспективного плану формування територіальних громад Рокитнівського району за участю в.о. керівника Рівненського регіонального відділення добровільного об’єднання органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України» Тетяни Грещук та представників Рівненського регіонального Офісу реформ Асоціації міст України з впровадження децентралізаційної реформи – Василя Куриласа і Людмили Кушнер.

У засіданні взяли участь: голова райдержадміністрації Микола Кушнір, заступники голови райдержадміністрації Олексій Берташ та Олександр Крупенко, керуючий справами районної ради Анатолій Герасимчук, голови сільських рад, працівники виконавчого апарату районної ради, начальники відділів та управлінь райдержадміністрації.

Регіональні консультанти Офісу роз’яснили основні аспекти законодавства щодо об’єднання територіальних громад (ОТГ), поінформували про переваги та перспективи, які отримає громада у разі ініціювання об’єднання та надали відповіді на запитання присутніх.

Прозвучали фрази про великі об'єми додаткових державних коштів, які отримали об'єднані громади на розвиток інфраструктури, про значні зрушення в розвитку сіл, про стимуляцію бюджетних надходжень тощо. Але в області залишилось шість районів, в яких не утворені ОТГ, в тому числі Рокитнівський район, куди не надійшло жодної копійки з тих мільйонів гривень, які би могли додатково надійти в район. Ті, що сидять на місці, що нічого не роблять для утворення ОТГ, ті нічого і не мають - такою була ключова думка тих, хто приїхав в Рокитне розказувати про процеси децентралізації. 

Говорилось також про те, що на рівні Кабміну і обласної адміністрації фактично прийнято рішення про надання дозволу на створення Старосільської ОТГ. Але на запитання Анатолія Герасимчука, чому майже два роки такий дозвіл не надавався, чому раніше йшли розмови тільки про фінансову неспроможність Старосільської ОТГ, про безграмотність і навіть тупість ініціаторів створення тої ОТГ, і що такий підхід гальмував бажання інших громад району до початку процесу утворення ОТГ, і що в результаті затягування процесу створення Старосільської ОТГ були втрачені мільйони додаткових  коштів - на це зрозумілої відіповіді так і не було надано. 

Зате було чітко сказано про те, що нові ОТГ утворюються незалежно від перспективного плану утворення ОТГ, і що зміни в перспективні плани вносяться в таких випадках постфактум, і що жодна ОТГ в області не пожалкувала про своє створення, і що в результаті об'єднання всі громади тільки виграли. А в області таких громад - вже майже половина від запланованих. 

На запитання Олексія Берташа про те, коли буде проведено примусове об'єднання громад по тих перспективних планах, які є, чіткої відповіді також не прозвучало. Але було також сказано, що коли зараз держава стимулює до об'єднання наданням додаткових коштів, то у випадку примусового об'єднання ніяких додаткових коштів уже не буде. 

Висновок: жителі Рокитнівського району можуть і надалі сидіти на місці. Їм гроші на розвиток інфраструктури, доріг тощо не потрібні.

Хоча і звинувачувати всіх жителів - то не зовсім правильно. Люди не мають інформації. А ті чиновники, які би мали надавати таку інформацію, її не надають. Або навіть більше - роблять все, щоб об'єднаних громад в районі не було. Бо тоді повністю втрачається вплив районної влади на сільські громади. І збирати данину з нелегальних пилорам, бурштинових розробок тощо уже не буде можливості.

 

if facebook 834722   if youtube 834723   if twitter 834708

Оголошення

Погода

Погода