З вчорашнього дня чинності в Україні набув закон, з допомогою якого хочуть позбутися стихійних парковок.

Основне нововведення – тепер поліції, щоб оштрафувати водія, не доведеться чекати його біля припаркованої не там, де потрібно, автівки. Також тепер це штрафувати зможуть спеціальні муніципальні служби.

Якщо порушення правил зупинки та стоянки зафіксує камера, поліцейський буде зобов’язаний залишити для водія на лобовому склі «подарунок» у вигляді копії постанови або повідомлення про притягнення до відповідальності.

Також тепер чітко зрозуміло, коли автівку порушника можуть евакуювати. Це робитимуть, якщо машину лишили на проїзній частині у два або більше ніж два ряди, або у заборонених для зупинки або стоянки місцях, таких як залізничні переїзди, трамвайні колії, мости, шляхопроводи і місця під ними, на пішохідних переходах і 10-метровій відстані від них з обох боків (окрім зупинки, виконаної для надання переваги в русі) тощо.

Автівку евакуюють також якщо вона заблокує рух для транспорту чи пішоходів або буде знаходитись на велодоріжках, чи на смузі, виділеній для руху маршруток, перекриє проїзд по двох або більше смугах руху.

У випадку евакуації водія повідомлять телефоном або електронною поштою. Повернуть транспорт після того, як власник оплатить штраф і вартість евакуації, повідомляє Департамент комунікації МВС України.

Як зазначив Олексій Білошицький, перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції, «станом на сьогодні є багато власників, які під час реєстрації транспортного засобу не надали електронну пошту чи мобільний номер. Над цим питанням працюють спеціалісти МВС для того, щоб це виправити та впровадити».

 

 

 

if facebook 834722   if youtube 834723   if twitter 834708

Оголошення

Погода

Погода