Сесія районної ради відбулася. 

Першими пунктами порядку денного були поставлені питання призначення головного лікаря центральної районної лікарні та директора новоствореного Рокитнівського інклюзивно-ресурсного центру, які раніше проходили конкурс на зайняття цих посад. Ці питання були проголосовані одноголосно. Також одноголосно були прийняті зміни до Положення про конкурсний відбір директора інклюзивно-ресурсного центру, до Положення про порядок управління об'єктами спільної власності громад Рокитнівського району та до Положення про конкурс на посаду керівника закладу загальної середньої освіти. 

Одним із ключових спірних питань порядку денного було обрання членів конкурсної комісії від районної ради для проведення конкурсів на зайняття посад директорів шкіл. Ці конкурси очікують в шести школах району. А компромісу, бажання знайти порозуміння між політичними силами в цьому питанні не було. І була велика вірогідність того, що невизначеність, подекуди нездорова конкуренція в колективах закладів загальної середньої освіти (яка породила бурхливе обговорення в деяких фейсбучних групах), - що вона продовжиться і затягнеться на невизначений взагалі термін. Але, несподівано для багатьох, 18 депутатів (необхідна кількість для прийняття рішень) від "Батьківщини", УКРОПу та по одному від БПП, Радикальної партії і Опоблоку проголосували за обрання головою конкурсної комісії Смик Людмили Миколаївни, секретарем комісії - Пахнюк Світлани Михайлівни. 

Також 18 депутатів (9 від БПП, 5 від "Батьківщини", 2 від УКРОПу і 1 радикал) проголосували за збільшення штату інклюзивно-ресурсного центру (ІРЦ). За створення Березівського ІРЦ голосів не вистачило. Потім цілий ряд питань (всього розглядалося 21 питання) були підтримані одноголосно. Аж поки не дійшли до питання бюджету. 

Як поділили 4 мільйони

У вчорашній статті на "Нашій Рокитнівщині" досить докладно розписано, в чому були основні проблеми розподілу бюджету. Це будівництво двох сільських амбулаторій по 6 мільйонів гривень (215 тисяч доларів) кожна з місцем для роботи одного, максимум трьох чоловік. Ці амбулаторії будуються по державній програмі, але із співфінансуванням із місцевих бюджетів в розмірі 10%. Якби ці амбулаторії будувалися по тій ціні, яка є в тій же Кіровоградській області - до двох мільйонів, то питань би, може, й не було (хіба що про те, навіщо амбулаторія на 250 метрів квадратних для для роботи одного лікаря). А так дуже дорого виходить таке співфінансування для нашого району - один мільйон 200 тисяч з районного бюджету. Після бурхливих дискусій був знайдений компроміс: одна амбулаторія, 608 тисяч гривень з районного бюджету. Мене особисто такий компроміс не влаштовував, за погодженням з фракцією "Батьківщини" я запропонував ці 608 тисяч направити на виплату відрядних. Ця пропозиція, на жаль, не набрала необхідної кількості голосів. "За" проголосували 12 членів фракції "Батьківщини" (з 14-и, один відсутній, один утримався), два з двох членів фракції УКРОПу, і один радикал (з трьох, один відсутній, один утримався).   

Інші 600 тисяч, які мали йти на другу амбулаторію, розділили на ремонт Сновидовицької школи, 150 тисяч на інсулін (хоча потреба була до кінця року 300 тисяч), 20 тисяч на медикаменти для шкіл (хоча потреба була як мінімум 100 тисяч) та на інші нагальні проблеми. І тут виникає питання, що важливіше для району: життя людей, чи виділення коштів на будівлю споруд по втричі дорожчим ніж в інших областях цінам?

Що важливіше, ніж життя людей? 

Справа в тому, що питання інсуліну чи медикаментів для шкіл вчора взагалі не розглядалося, бо, виходить, ці питання взагалі не цікавлять районну державну адміністрацію, яка подає пропозиції для розподілу бюджету. Чому? Тому що важливіше десь вкрасти гроші з бюджету? Чому вкрасти, скажете? А тому що якщо гроші виділяються на вдвічі-втричі завищені цінові пропозиції, то як інакше це назвати? Якщо ту ж пресловуту щепу для шкіл району купили вдвічі дорожче, ніж в сусідньому Сарненському районі, то це не розкрадання районного бюджету? А там втрати - більше 600 тисяч гривень. А це якраз оті відрядні для вчителів. Або штучне міні-футбольне поле за півтора мільйони, куди було виділено 750 тисяч з районного бюджету, при тому, що таке ж поле, навіть краще, можна збудувати за 700 тисяч гривень - це не кража грошей? Які могли би піти на той же інсулін та інші ліки, на медикаменти для шкіл тощо. І я думаю, що багато хто може назвати ще цілу низку джерел, звідки крадуться державні кошти та кошти місцевого бюджету.

А відрядні для вчителів пообіцяли дати. Обмеживши школи в чомусь іншому. 

Анатолій Герасимчук,
депутат районної ради

 

if facebook 834722   if youtube 834723   if twitter 834708

Оголошення

Погода

Погода