Синод Вселенського Патріархату зняв анафему з патріарха Української православної церкви Київського патріархату Філарета та предстоятеля Української православної автокефальної церкви Макарія та визнав їх канонічними.

ЗМІ повідомляють, що обидва предстоятелі направили Вселенському патріарху свої прохання про апеляцію, які були прийняті, після чого було прийнято таке рішення.

Синод Константинопольського патріархату проходив у Стамбулі з 9 по 11 жовтня. На ньому затвердили томос щодо автокефалії Української православної церкви.

Як повідомляли ЗМІ, 17 квітня 2018 року президент Петро Порошенко зібрав лідерів парламентських фракцій і заявив, що звернеться до Вселенського патріарха Варфоломія з проханням проголосити автономію Української помісної автокефальної церкви.

19 квітня Верховна Рада проголосувала за постанову щодо звернення президента до Вселенського патріарха Варфоломія про надання томосу про автокефалію Православної церкви в Україні.

22 квітня президент заявив, що Вселенський Патріархат розпочав процедури, необхідні для надання автокефалії Українській Православній Церкві. 

Патріарх Української православної церкви Київського патріархату Філарет в четвер розказав журналітам, що російська церква може лишитися в Україні після отримання Києвом автокефалії, але називатися українською вже не зможе.

"Наша автокефалія не означає, що тут не може існувати Російська церква. Але вони не зможуть називатися українською", - зазначив Філарет.

Патріарх УПЦ КП Філарет заявив, що тепер для отримання автокефалії українській церкві потрібно лише провести об'єднуючий собор.

За його словами, мають об'єднатися три церкви – УПЦ КП, УПЦ МП і УПАЦ (Українська православна автокефальна церква).

Філарет пообіцяв, що такий синод відбудеться дуже скоро. "Ми домовимось про скликання собору найближчим часом", - наголосив він.

 За словами патріарха, це буде архієрейський собор, до участі в якому запросять і російських архієреїв.
 

"А потім буде прийматися рішення про отримання томосу, і продовжиться процес об'єднання з єпархіями і монастирями Московського патріархату", - додав Філарет.

На думку прес-секретаря патріарха РПЦ Кирила священика Олександра Волкова, сьогодні Константинополь ухвалив "катастрофічні рішення для всього світового православ'я".

"Легалізація розколу (...)зумовить подальші дуже сумні кроки, які змушена буде зробити Російська православна церква, пов'язані з розривом євхаристійного спілкування та іншими рішеннями, які буде прийнято", - сказав отець Олександр у четвер увечері в ефірі одного з російських каналів.

На думку російських церковників, на Вселенського патріарха Варфоломія повинна бути накладена анафема через рішення зняти анафеми з очільників українських православних церков Філарета та Макарія.

Про це заявив голова синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ МП Климент Вечеря у коментарі ТАСС.

"Це рішення абсолютно неканонічне, тому що ця територія не належить Константинопольському патріархату, то яким чином він може знімати анафеми? Він не має на це ніякого канонічного права. Думаю, що за такі дії на патріарха Варфоломія треба накласти анафему", – сказав Климент Вечеря.

 

if facebook 834722   if youtube 834723   if twitter 834708

Оголошення

Погода

Погода