На Форумі зібралися представники Мінагрополітики, обласної влади, аграрії, фермери, підприємці переробної промисловості, харчовики. Головна тема обговорення – адаптація АПК Рівненщини до сучасних тенденцій, комп’ютеризація процесів.

«В цьому році аграрії Рівненщини отримали близько 25 мільйонів гривень на розвиток тваринництва та садівництва, придбання сільгосптехніки та здешевлення кредитів. З обласного бюджету майже 1,5 мільйонів гривень виділили на підтримку фермерства. Також започаткована програма органічного виробництва на компенсацію грошей за отримання сертифікатів. Виробникам екологічно чистої продукції виплатять близько 120 тисяч гривень», - розповів Ігор Тимошенко.

Держпідтримкапродовжуватиметься й у наступному році, розповів учасникам Форуму заступник Міністра агрополітики Віктор Шеремета. В першу чергу, вона спрямовуватиметься на дрібних виробників, які працюють у селі:

«У 2019 році з державного бюджету на АПК спрямують більше 7 мільярдів гривень. Фінансуватимуться усі напрямки агросектору, що й цьогоріч. Додатково передбачається ввести дотацію на вирощування телиць та нетелів. Це впроваджується з метою збільшення поголів’я ВРХ. Окрім того, дотуватимуть і кооперативи. Зокрема, для фермерів співфінансуватимуть закупівлю обладнання та техніки на рівні 70 відсотків».

Друга частина Форуму передбачає групову роботу учасників і виступи спікерів у різних секціях. На них обговорять IT-інновації в Agro, органічне виробництво, розвиток молочних кооперативів та фермерства, - за інформацією Рівненської ОДА.

 

 

 

if facebook 834722   if youtube 834723   if twitter 834708

Оголошення

Погода

Погода