Голосування на сесії районної ради 30 жовтня показало, що бочки для випалювання вугілля і ціна на газ влаштовують в районі депутатів Порошенка і Ляшка.

Позачергова сесія відбулась за ініціативи депутатів "Батьківщини", УКРОПу та голови районної ради. В порядку денному стояло всього два питання:

1. Звернення депутатів ради до Президента і Кабміну щодо негайного скасування постанови Кабінету Міністрів України про підвищення ціни на газ для населення.

2. Звернення до Президента і Кабміну щодо бездіяльності виконавчих структур влади Рокитнівського району у сфері екології, лісозбереження, легалізації незаконного бізнесу (щодо бочок по випалюванню вугілля). 

За перше звернення проголосували депутати фракцій "Батьківщини", УКРОПу, Опоблоку, голова районної ради та один член фракції радикалів (А. Примак):

1. Бричка Юрій Миколайович
2. Герасимчук Анатолій Андрійович
3. Кінчур Анатолій Андрійович
4. Кириловець Віктор Іванович
5. Ковалець Андрій Макарович
6. Коханевич Руслан Романович
7. Ковалець Микола Федорович
8. Кравчук Оксана Іванівна
9. Мініч Григорій Іванович
10. Примак Анатолій Анатолійович
11. Рудницький Віктор Іванович
12. Сидорович Олена Миколаївна
13. Пахнюк Світлана Михайлівна
14. Смик Людмила Миколаївна
15. Стрілець Сергій Леонідович.

Але для результативного голосування потрібно було 18 голосів. Рішення не пройшло. Не пройшло ще й тому, що 12 депутатів з різних причин не прибули на сесію. 

Із присутніх на сесії не голосували за це звернення: 

1. Кушнір Микола Захарович - голова Рокитнівської РДА, фракція партії Порошенка.
2. Крупенко Олександр Миколайович - заступник голови РДА, фракція партії Порошенка.
3. Кузьмич Михайло Миколайович - начальник відділу освіти РДА, фракція партіі Порошенка.
4. Новоселецький Микола Іванович - начальник Рокитнівського управління Держгеокадастру, фракція партії Порошенка.
5. Маринич Ганна Сидорівна - директор школи, фракція партії Порошенка.
6. Крупенко Анатолій Корнійович - Радикальна партія Ляшка, директор школи.
7. Крупенко Григорій Анатолійович - Радикальна партія Ляшка, вчитель.

Майже так само голосували депутати і за звернення по бочках. Яких, що називається, в упор не бачать ні силовики, ні адміністрація. Хоча весь рокитнівський базар "гуде", що за можливість працювати на бочках "бочкарі" несуть хабарі за їх "кришування". І всі знають кому. Чи не тому так нагло себе ведуть ті ж "бочкарі" в Сновидовичах, залякуючи людей, які вийшли протестувати проти бочок?

Зате прокуратура та поліція, не бачачи ні бочок, ні бурштину, ні нелегальних пилорам, ні безакцизної торгівлі, місяцями ведуть досудові розслідування та судові тяжби з приводу рішень районної ради по закинутому гуртожитку ПТУ, інших рішень, а також з приводу зарплат керівництва та виконавчого апарату районної ради, реагуючи на фактично завідомо неправдиві повідомлення про вчинення злочину. З травня місяця вилучені цілий ряд документів районної ради, слідчі ходять в раду як на роботу, - в той час як по всьому району чадять бочки, дорубуються ліси, добувається бурштин. Але ні виконавчі, ні силові структури влади Рокитнівського району цих явних порушень закону чомусь не бачать.

А депутати фракцій БПП "Солідарність" та Радикальної партії Ляшка дружно і в унісон при тому відмовляються голосувати за звернення про скасування постанови Кабміну про підвищення тарифів на газ та щодо бездіяльності виконавчих структур влади в сфері незаконного випалювання деревного вугілля. Придумуючи свої варіанти пропозицій по голосуванню, щоб не проголосувати за передбачені в порядку денному звернення. І їм це вдалося. 

"Всьо вдалося! Всьо завалили!" - такими словами порошенківці відзвітували своїм керівникам про результати свого та їхніх вірних попутчиків голосування.

 

Звернення по бочках:

Президенту України
П.О. Порошенку

Кабінет Міністрів України

ЗВЕРНЕННЯ

депутатів Рокитнівської районної ради VII скликання
до Президента України та Кабінету Міністрів України
щодо бездіяльності виконавчих та силових структур влади Рокитнівського району у сфері екології, лісозбереження,
легалізації незаконного бізнесу

  В Рокитнівському районі Рівненської області все більше зростає соціальна напруга у зв’язку з катастрофічним знищенням лісів. Ліси для жителів району — одне з найбільших багатств нарівні з водою і повітрям. Вони є чи не єдиним джерелом виживання наших людей, особливо сільської категорії. Рентабельність від заготівлі грибів і ягід у рази вища, ніж від лісозаготівель. Це при тому, що не знищується природа. Ягідні плантації вже давно треба затвердити як національне надбання і законом заборонити їх знищення, вирубку.

Але під час планових і позапланових, легальних і нелегальних рубок лісу бездумно нищаться ягідники чорниці, грибні бори, жителі села свідомо прирікаються на жебрацтво.

Останнім часом в наш район масово завозяться та встановлюються бочки з печами, які цілодобово чадять дьогтем і чадним газом, роблячи нестерпним життя навколишніх сіл. Цей бізнес протизаконний з багатьох причин. У ньому здебільшого використовуються незаконні джерела сировини, зокрема — крадений ліс. Випалювальні агрегати і власне процес випалювального виробництва не сертифіковані, їх рівень небезпеки для довкілля не визначений, немає дозволів на запуск виробництва. З таких печей виділяється багато шкідливих сполук: сажа, метан, азотні сполуки, оксиди вуглецю, пари спирту й оцтової кислоти.

Українські екологи вже давно стверджують, що примітивне виробництво деревного вугілля перетворить Україну на Гаїті. Нелегальне виробництво деревного вугілля довело цю державу до екологічної катастрофи, але не зробило її жителів багатшими. Гаїтяни вирубали всі ліси і перетворили їх на вугілля, але як жили в жебрацтві, так і живуть понині. 

Тепер ця біда прийшла і в наш район. Окрім всього іншого, працівники цього «пекла» офіційно не працевлаштовані, з цього протизаконного «підприємництва» не надходять жодні відрахування до бюджетів усіх рівнів. До всіх органів влади надходять звернення від жителів району, від сільських рад з приводу незаконного встановлювання бочок, люди виходять на мітинги, самі починають боротьбу з тими бочками, які донищують ліси і не дають дихати людям, але дивним чином виконавчі та силові структури влади  не помічають ні людських звернень і протестів, ні самих бочок.

Зате прокуратура та поліція місяцями ведуть досудові розслідування та судові тяжби з приводу рішень районної ради, з приводу зарплат керівництва та виконавчого апарату районної ради, реагуючи на фактично завідомо неправдиві повідомлення про вчинення злочину, бо ні суд, ні поліція не знаходять складу злочину. З травня місяця вилучені цілий ряд документів районної ради, слідчі ходять в раду як на роботу, - в той час як по всьому району чадять бочки, дорубуються ліси, добувається бурштин. Але ні виконавчі, ні силові структури влади Рокитнівського району цих явних порушень закону чомусь не бачать.

 Враховуючи вищевикладене, вимагаємо від Президента України та Кабінету Міністрів України негайно вжити заходи щодо бездіяльності виконавчих та силових структур влади Рокитнівського району у сфері екології, лісозбереження, легалізації незаконного бізнесу.

 

if facebook 834722   if youtube 834723   if twitter 834708

Оголошення

Погода

Погода