Кілька днів тому в інфекційне відділення Рокитнівської ЦРЛ була госпіталізована жителька району з небезпечним діагнозом - підозрою на захворювання коров’ячою віспою. 

Останній випадок захворювань мешканців нашої області на віспу був зареєстрований ще у 1983 році. І саме районний інфекціоніст, який 35 років тому вивчав пацієнтів з цим діагнозом, тепер оглядав і нинішню.

Та як зазначають медики, що напередодні ніякої інформації щодо коров’ячої віспи на Рівненщині у них не було.  У помешкання хворої жінки негайно направили спеціалістів. Ветеринари оглянули корову, яку тримала жінка, а також усю череду, з якою вона паслась, і позитивного результату на віспу не виявили.  Лабораторні дослідження на коров’ячу віспу людей в області, та й в Україні не проводяться. Тому, рішення було за місцевими лікарями. Для цього навіть в районній ЦРЛ зібрали консиліум. Зваживши усі симптоми, хворій поставили діагноз «алергічний дерматит».

В 1983 році, коли на Рівненщині фіксували останній випадок віспи, до Рівненської обласної лікарні потрапили мати з дочкою, причому стан дочки був досить важким, на руці та мочці вуха були виразки, які мали певну схожість з сибіркою.

Коров’яча віспа – одна з найдавніших вірусних інфекцій, якою хворіли переважно доярки. Лікування коров’ячої віспи немає.

 

if facebook 834722   if youtube 834723   if twitter 834708

Оголошення

Погода

Погода