Наближається 23 грудня - день виборів в Старосільській ОТГ. Вчора були проведені сходи жителів в Дроздині і Старому Селі. Які голова РДА разом зі своїм кандидатом на голову Старосільської ОТГ - начальником відділом освіти району - пробували зірвати, точно в той самий час в цих двох селах попризначавши збори батьків в школах. Але відволікти людей не вдалося, будинки культури були заповнені.

Про неправду

Що ще кинулося в очі - так це публічна цинічна брехня і маніпуляції голови Рокитнівскої РДА в присутності сотень людей, в присутності депутатів районної ради від "Батьківщини", які приїхали підтримати свого кандидата на голову ОТГ - Світлани Пахнюк, Віктора Кириловця, Людмили Смик, Олександра Музики, Сергія Стрільця, Миколи Ковальця, Юрія Брички, Андрія Ковальця, Наталії Жук. В Дроздині він почав розмову з людьми з того, що два роки гальмування створення Старосільської ОТГ лежать на совісті голови Старосільської сільської ради. І послався на відео, зроблене мною рік тому на засіданні робочої групи зі створення об'єднаних громад. 

Мені прийшлося виступити і нагадати деякі слова голови РДА на тому засіданні, яке через неповагу голови РДА до сільських голів і його неконструктивну поведінку закінчилося тим, що сільські голови покинули це засідання. Так от, голова РДА тоді говорив дослівно таке:

"Старе Село і Вежиця - ходите без штанів, і хочете об'єднатися, щоб ходити без сорочки" (на 1.00 хв. відео).

"Ви далекі від реалій, чоловіче. Мі купім, я бачу, як ви купіте. Я бачу ваші рахунки, що у вас робиться на залишку. Ви дуже потужні" (1.15).

"Сьогодні буде прийняте рішення таке, яке ми  подамо" (1.45).

"Я не сумнівався в приземленості тих людей, які вийшли, повірте. Не мав поваги ніколи до думки їхньої в перспективах розвитку району і не маю поваги" (3.37). 

Якщо виходити із сухих фактів, то рішення про об'єднання Старосільської і Вежицької сільських рад було прийняте ще в листопаді 2016 року. Але через висновок Рокитнівської РДА про неспроможність такої громади робоча група в обласній адміністрації не виносила питання про створення Старосільської ОТГ на затвердження Рівненською ОДА і на сесію обласної ради. Два роки це рішення гальмувалося саме в коридорах Рівненської ОДА через небажання голови Рокитнівської РДА бачити в себе в районі Старосільську ОТГ. Але врешті-решт рішення по Старосільській ОТГ було прийняте Кабміном і ЦВК - оминувши стадії узгодження на обласному рівні. Отака от суха правда. 

Не рахуючи того, що жителі чотирьох сіл втратили за два роки гальмування мінімум 20 мільйонів додаткових державних коштів на розвиток інфраструктури, створення нових робочих місць та нових структур управління. 

Про професіоналів

Окрім спроб зриву сільських зборів і публічної неправди, не можна було не звернути увагу на акцентуванні голови РДА на професійності, якою буцімто володіє тільки один кандидат - Михайло Кузьмич, начальник відділу освіти. Незрозуміло тільки, як керував сільською радою Григорій Ковалець майже 8 років, як йому вдавалося і з білорусами домовлятися про перехід кордонів, і трансформатори встановлювати стільки, скільки нема в жодних інших селах, і вирішувати питання призову до армії на користь жителів села, і багато інших питань. Цікаво було би побачити, як ці питання вирішував би Михайло Кузьмич. А є ж ще й третій кандидат на голову - Валерій Кузьмич, директор Будинку милосердя, який показав на практиці, як треба створювати і малий бізнес, і робочі місця тощо. 

Щодо Михайла Кузьмича, то я на зборах мусив звернути увагу жителів Старого Села на те, як відділ освіти, керований цим кандидатом на голову, зумів "професійно" закупити для шкіл району деревинну тріску (щепу) в 2017 році по цінах, вдвічі вищих, ніж купував таку щепу Сарненський відділ освіти в тому ж 2017 році. В Сарнах купили щепу по 450 грн за щільний кубометр, а в Рокитному - по 893 грн. Можна легко порахувати, яка переплата вийшла за 1160 насипних кубомерів щепи (464 щільних кубометри) - 205 800 грн. А це кошти районного бюджету, які могли піти чи то на медицину, чи то на матеріальне обладнання шкіл. Михайло Кузьмич пробував розказати, що то по тендеру так робили, але не сказав, що тендер виграв бізнесмен з Луцька, який вказав ціну за насипний кубометр, хоча ГОСТ передбачає облік щепи проводити виключно в щільних кубометрах. І що була проігнорована пропозиція рокитнівчанина Миколи Рябущиця за ціною 450 грн за кубометр. Про це більш докладно була публікація на "Нашій Рокитнівщині": rokitne.com

До речі, в 2018 році така афера, як в 2017-му, по щепі, вже не пройшла, через те, що це питання було публічно озвучене, і розглядалося на сесії районної ради тощо. Тендер виграв Микола Рябущиць, який став єдиним учасником тендеру, по ціні 620 грн за щільний кубометр. Про що вже чітко було зазначено в тендерній документації - що облік щепи проводиться саме в щільних кубометрах. А що заважало це зробити в 2017 році?

То чи такий професіоналізм потрібен жителям Старосільської громади?

Але робити вибір будуть самі жителі. 23 грудня.

Анатолій Герасимчук,

депутат районної ради,
голова фракції УКРОПу в районній раді

 

if facebook 834722   if youtube 834723   if twitter 834708

Оголошення

Погода

Погода