Правила в’їзду у країни Шенгенської зони незабаром зміняться. Як інформує Державна міграційна служба, у зв’язку із запуском нової системи ETIAS, яка передбачає створення єдиної бази мандрівників, для використання безвізового режиму рівнянам необхідно буде раз на три роки реєструвати паспорт. Докладніше пояснює головний спеціаліст із зв`язків з громадськістю та ЗМІ ДМС у Рівненській області Валентина Іванюк:

Впровадження системи ETIAS – це перевірити документи подорожуючого і з’ясувати, чи немає цієї людини у базах даних порушників, потенційних терористів, чи не порушувала вона міграційні правила тощо.

Певне подорожчання буде. Доведеться сплатити 7 євро один раз на три роки. Але чи є ця сума якось значимою для подорожуючих до ЄС? Звичайно ж, ні!

 

Для дітей до 18 років та особам віком від 70 авторизація буде безкоштовною. Реєстрація діятиме три роки, перед кожною поїздкою проходити процедуру не потрібно.

В анкеті будуть запитання на кшталт: чи не скоювали ви кримінальних правопорушень за останні 10 років, які країни ви відвідували останніми роками, тощо. Запити до національних баз даних держав-членів ЄС система зробить сама. Жодних штампів у паспорт про пройдену перевірку робити не знадобиться.

А щоб зекономити, Міграційна служба пропонує лайфхак.

Після того як система запрацює, буде сенс зробити авторизацію для дітей, яким от-от виповниться 18. Тоді запис буде внесений у систему ETIAS безкоштовно і діятиме, аж поки дитині не виповниться 21 рік, у разі, якщо не зміниться паспорт.

Нова система не надто ускладнить подорожі за кордон, адже якщо ви випадково забули про ETIAS та згадали про нього вже в аеропорту чи на автовокзалі, зареєструватися можна буде також з мобільного.

І хоча формально подорожуючим радять проходити авторизацію за три доби, це є радше перестраховкою. Досвід аналогічної американської системи авторизації безвізових подорожей свідчить, що у 99% випадків вона дає авторизацію протягом п'яти секунд після введення даних. І є сенс розраховувати, що схожа швидкість буде і у європейської системи, кажуть у ДМС.

Отже у ДМС спростовують фейк в українському інфопросторі про "скасування" безвізу для українців. Поширює неправдиву інформацію російська агітаційна пропаганда, кажуть у Міграційній службі.

Ще наприкінці лютого Державна міграційна служба поширила офіційне роз’яснення про те, що безвіз у поїздках до ЄС продовжує діяти. І, насправді йдеться про систему за назвою ETIAS, розробка якої ближчим часом має перейти на фінальну стадію (про це було відомо  з 2016 року у відповідних  роз`ясненнях Європейської комісії).

Нова система запрацює з 2021 року. Нововведення не стосуватиметься чотирьох країн ЄС, на які розповсюджується безвіз – Румунію, Болгарію, Хорватію та Кіпр, - за інформацією РадіоТрек.

 

if facebook 834722   if youtube 834723   if twitter 834708

Оголошення

Погода

Погода