У кожної людини на шкірі є родимки (невуси). Невуси це доброякісні новоутворення, виникнення яких більшість дослідників пов'язує з міграцією в ембріональному періоді меланобластів з нейроектодермальної трубки в базальний шар епідермісу. Вивчення цієї патології шкіри становить інтерес у зв'язку з тим, що на місці передіснуючого природженого або придбаного невуса нерідко розвивається таке грізне злоякісне новоутворення, як меланома. 


По Чернігівській області захворюваність на меланому шкіри становить за 2011 рік 6,9 чоловік на 100 000 населення, а смертість від неї 2,8 чоловік на 100 000 населення. Захворюваність іншими злоякісними захворюваннями шкіри в 2011р. 39,9 чоловік на 100 000 населення. 

Добре відомо, що різні утворення шкіри , як вроджені, так і придбані, є майже у всіх людей. Більш ніж у 90% населення є пігментні новоутворення шкіри. Середня кількість невусів у кожної людини становить 20, варіюючи від 3 до 100, причому їх число зазвичай збільшується з віком. Далеко не всі невуси потенційно можуть переродитися в меланому, тому прийнято їх ділити на меланомонебеспечні та меланомобеспечні. 

Чи можна видаляти родимки ? 

Якщо ви вважаєте, що родимка псує вашу зовнішність, сміливо видаляйте її, але тільки після консультації у онколога. І звичайно, ні в якому разі не можна видаляти їх самостійно! Тільки фахівець може визначити, до якого типу належить ваша родимка, і вибрати необхідний вид лікування. 

Якщо родимка не турбує, її краще не чіпати? 

Це не так. Видалення родимки ніколи не провокує появи нових невусів. Більш того, якщо родимка знаходиться на місцях, де вона піддається тертю або травмується - ланцюжком на шиї, гумками і бретельками нижньої білизни, під пахвами при голінні і на волосистій частині голови при стрижці, її треба видаляти обов'язково. Будь-яка травма, в тому числі часткове (неповне) видалення, може стати поштовхом до переродження в меланому. Тому ще раз повторимося: видаленням родимки повинен займатися тільки фахівець. Травми, неповне або неправильне видалення родимок і самолікування – небезпечні. 

Зараз продається багато сумішів на основі чистотілу та інших трав, рекомендованих для видалення бородавок, папілом і навіть родимок. Чи можна їх застосовувати? 

Проти родимок ні в якому разі! Припікання цими складами, так само, як йодом і оцтом, викликає грубий хімічний опік родимки і легко може спровокувати її переродження в меланому. У кращому випадку отримаєте потворний шрам. 

Не бійтеся піти і порадитися з лікарем. Краще знати відповіді на ті питання, які викликають у вас занепокоєння. Незнання ще нікого не позбавило від хвороб. 

За інформацією: Лікар хірург-онколог Юрій КІЗУБ

if facebook 834722   if youtube 834723   if twitter 834708

Оголошення

Погода

Погода