Багато людей після першого дзвінка будильника вранці, кілька разів переставляють його, щоб відтягнути пробудження. Однак, нагадування на телефоні, які включаються кожні 9-10 хвилин, можуть негативно впливати на нервову систему.

Повтор будильника вранці по кілька разів може навіть викликати розлади психіки. До такого висновку прийшли експерти і фахівці з психічного здоров'я, які досліджували питання сну на прохання компанії Eve Sleep, пише New York Post.
В ході дослідження з'ясувалося, що кожен раз, коли спрацьовує будильник, звуковий сигнал атакує нервову систему і мозок.
"Таке пробудження не дає людям максимальної користі, яку потрібно отримати від сну", - розповів експерт з психічного здоров'я і нейробіології Метт Джейнс.
Якщо дзвінок будильника звучить кілька разів за ранок, в організмі підвищується рівень кортизолу - гормону стресу, який відповідає за "втечу і боротьбу". У короткостроковій перспективі це може обернутися просто поганим настроєм, але в довгостроковій - тривожністю і розладами психіки.
Крім того, вчені направили відкритий лист Apple з вимогою видалити з смартфонів функцію повторення будильника кожні 9 хвилин, або хоча б інформувати своїх користувачів про ризики для здоров'я.

 

if facebook 834722   if youtube 834723   if twitter 834708

Оголошення

Погода

Погода