30 травня відзначається Всесвітній день боротьби з астмою та алергією, а 31 травня – Всесвітній день без тютюну. Це дві взаємопов’язані події, оскільки бронхіальна астма часто розвивається через негативний вплив тютюну на організм людини, навіть у разі пасивного куріння.

За актуальними даними, які оприлюднила Всесвітня організація охорони здоров’я, на сьогодні близько 40% людей у світі мають певні ознаки алергії. При цьому близько 10% населення світу хворіє на бронхіальну астму. Лікарі та вчені наголошують на прямому взаємозв’язку між алергіє та астмою, а також між палінням та астмою. Часто алергія розвивається в бронхіальну астму. Крім того, вплив тютюнового диму на людину також цілком ймовірно може тягти за собою розвиток бронхіальної астми. Особливо вразливими є діти курців, які є пасивними курцями через безвідповідальність своїх батьків.

Всесвітній день без тютюну був запроваджений ВООЗ у 1988 році. Тоді було поставлено завдання – викорінити тютюнопаління у ХХІ столітті. Зараз курців у світі стало менше, порівняно з ХХ століттям, але все одно їх ще дуже багато.

В Україні спостерігається тенденція до зниження кількості курців, проте досі близько 70-ти мільйонів українців продовжує систематично палити. Разом з тим, тютюновий дим здатен викликати хронічні обструктивні хвороби легень, серцево-судинні недуги, рак легень, товстої кишки, горла тощо.

У ХХІ столітті курити як мінімум немодно. Тож варто позбутися цієї згубної звички і не наражати на ризик важких хвороб, включно з астмою, себе та своїх дітей.

 

if facebook 834722   if youtube 834723   if twitter 834708

Оголошення

Погода

Погода