Крохмаль повинен бути на кожній кухні! А використовувати його можна не тількиу для приготування страв. 

ПЕЧИВО РОБИТЬ ХРУМКИМ, А КОТЛЕТИ СОКОВИТИМИ. Крохмаль додають разом з борошном в усі види тіста. Він робить хліб і здобну випічку більш повітряною, печиво хрумкішим, а бісквіт сухішим і пишнішим. При виготовленні локшини крохмаль додають у борошно у співвідношенні 1:3. Котлети із додаванням крохмалю соковитіші.

ЗАМІНЮЄ ШАМПУНЬ. Якщо ваш кошлатий домашній улюбленець замурзався, але у вас катастрофічно бракує часу, щоб його викупати, помийте його сухим методом за допомогою крохмалю. Втирайте його в шерсть і вичесуйте щіткою. Так само можна мити волосся.

ЧИСТИТЬ КИЛИМИ ТА МЯКІ ІГРАШКИ. Крохмаль допоможе вивести чорнильні плями на килимі. Крім того, він освіжить килим, навіть якщо там немає плям. Просто перед тим, як пропилососити килим, посипте його крохмалем і залиште на півгодини. За допомогою крохмалю можна почистити і будь-яку м’яку іграшку з плюшу або шубу. Треба втерти крохмаль, залишити на кілька хвилин і почистити щіткою або пилососом.

ЗАХИЩАЄ БІЛИЗНУ ВІД БРУДУ. Аби постільна білизна, скатертини, чоловічі сорочки та інші речі не м’ялися і менше бруднилися, їх підкрохмалюють: після полоскання занурюють білизну в крохмальний розчин (2–3 ст. ложки крохмалю розвести розвести в 0,5 л води, влити у 1,5 л киплячої води, варити кілька хвилин, розвести у 5–20 л холодної води), а потім віджимають і сушать. Крохмаль у процесі варіння клейстеру і особливо при прасуванні частково розщеплюється і утворює на поверхні тканини тонку повітропроникну плівку, яка захищає тканину від забруднень. Якщо таку білизну замочити, а потім прополоскати, більша частина бруду разом з крохмалем розчиниться у воді. Накрохмалена тканина краще блищить, якщо в крохмальний розчин додано трохи солі (на 10 л води 1 ч. ложка).

ЗВУЖУЄ ПОРИ І РОЗГЛАДЖУЄ ЗМОРШКИ. Для вмивання чутливої шкіри, схильної до подразнень, 1 ч. ложку крохмалю розвести в 1/4 скл. холодної води, додати 2 скл. теплої води. Маска для жирної шкіри: 1 ч. ложку крохмалю змішати з 1 ч. ложкою кефіру, 1 ч. ложкою солі, 1 ч. ложкою меду, добре перемішати. Нанести на обличчя на 10–15 хв. Зняти ватним тампоном, змоченим в теплій заварці зеленого чаю. Через 5 хв вмитися прохолодною водою. Ця маска звужує пори і розгладжує шкіру.

 

if facebook 834722   if youtube 834723   if twitter 834708

Оголошення

Погода

Погода