Без скляних виробів зараз не можна уявити ні одної оселі.

Це може бути як простий скляний посуд, так і складне архітектурне скло.  Але ж дизайнерам мало і цього, вони продовжують вигадувати нові і нові шедеври, причому один цікавіший іншого.

Скло є рекордсменом за швидкістю розпаду. В нормальних умовах процес розпаду скла займає мільйони років, тому екологи дуже наполягають на тому, щоб не розбивати скляний посуд на вулиці, а здавати його на пункти прийому для переплавки. Тим більше, що процес переплавки зменшує вартість виробництва скла на 40 процентів, порівняно з виробництвом з первинних елементів.
Саме цікавим фактам та виробам із скла і присвячена ця стаття.

Популярне сьогодні скло, що не б’ється, цілком випадково винайдено французьким хіміком Едуардом Бенедиктусом, коли у нього з рук випала колба, наповнена нітроцелюлозою. На подив винахідника, скло не розбилось, а дало тільки маленьку тріщину. Сталося це в 1903 році, після чого хімік тісно зайнявся виготовленням автомобільного скла.

До речі, подібний винахід був зроблений ще в 42 році до нашої ери, в часи, коли в Римі правив Тиберій. Хоча, згідно з легендою, тоді Тиберій наказав стратити винахідника для того, щоб секрет виготовлення міцного скла не перестав бути секретом, а його виготовлення не знецінилось.

В XXI столітті все частіше ставиться питання щодо удосконалення виробництва куленепробивного скла. Деякі рахують, що його можна замінити щільним пластиком з особливим напиленням, але це не так. Процес виробництва куленепробивного скла включає в себе накладення декількох пластів скла один на одного. В якості зв’язки використовується полімерна плівка. Після цього конструкція нагрівається в печі до високих температур і прокатується під високим тиском.

if facebook 834722   if youtube 834723   if twitter 834708

Оголошення

Погода

Погода