Коли буде Великдень 2020 в Україні? Як правильно обчислюється день святкування Великодня і від чого залежить дата найголовнішого церковного свята у православних і католиків? 

Великдень 2020 у календарі церковних свят

Великдень – це значуща християнська подія і найголовніше церковне свято. Великдень знаменує світле Воскресіння Ісуса Христа після розп’яття, а також торжество перемоги над смертю і очищення від гріхів. Ця подія є основою всього християнського вчення і центром біблійної історії. А тому Великдень часто називають “святом свят і торжеством із торжеств”.

Саме від дати Великодня розраховується весь церковний календар на рік у православних і католиків. Багато свят, включених у Великодній цикл, є перехідними. Це означає, що кожного року дата їхнього святкування змінюється залежно від того, якого числа в цьому році буде Великдень.

Результат пошуку зображень за запитом великдень

Перехідними святами і подіями є Вознесіння Господнє, Трійця, Лазарева субота, Великий піст, Масляний тиждень, Світла седмиця тощо. А тому вірянам важливо знати, коли Великдень у 2020 році в Україні та світі.

 Коли Великдень у 2020 році: дата у православних і католиків

З огляду на православний календар, Великдень у 2020 році відзначатиметься в неділю, 19 квітня.

Саме напередодні, 18 квітня, завершується Великий піст, який триває 7 тижнів починаючи з 2 березня. Цей піст – найсуворіший у році, він є серйозною підготовкою вірян до світлого свята Воскресіння Христового.

Великдень 2020 католицький і православний не збігається у часі й відзначається в різні дні, тому що ці церкви здійснюють літочислення за різними календарями. У православних християн розрахунок дат іде за юліанським календарем, а в католиків – за григоріанським. Католицький Великдень 2020 святкують на тиждень раніше за православний – 12 квітня.

Як обчислюється дата Великодня

Щорічно дата Воскресіння Христового розраховується за місячним календарем, тому свято є перехідним.

Святкування Великодня припадає на першу неділю після першої повні, що настає після весняного рівнодення. Із цих розрахунків видно, що діапазон святкування Великодня в різні роки може варіюватися від 4 квітня до 8 травня.

 

if facebook 834722   if youtube 834723   if twitter 834708

Оголошення

Погода

Погода