Близько 5,75 млн громадян України не мають можливості приєднатися до оптичного інтернету. Про це розповів заступник міністра цифрової трансформації з розвитку цифрової інфраструктури Олександр Шелест.

На сьогодні, на жаль, 4,2 млн людей проживають в населених пунктах, де не працює жоден провайдер, який надає послуги оптичного інтернету. Це переважно села... Загальна кількість українців, які не мають реальної фінансової або технічної можливості під'єднатися до оптики, становить 5,75 млн людей, – цитує Шелеста УНІАН.

Згідно з дослідженням Мінцифри, ще 1,55 млн сільських жителів не мають можливості під'єднатися до оптичного інтернету у зв'язку його з високою ціною.

Вартість підключення до оптичного інтернету для міського домогосподарства в середньому становить 1,2 тис. гривень, для сільського домогосподарства – 1,3 тис. гривень. Водночас близько 18% домогосподарств в селах не мають можливості під'єднатися до оптики дешевше, ніж за 2,5 тис. гривень.

Тому Міністерство цифрової трансформації планує впровадити адресну компенсацію споживачам інтернет-послуг, які не можуть собі дозволити базовий тариф в 30 Мбіт на секунду.

Для того, щоб всі громадяни могли скористатися що є, на мою думку, базовим правом доступу до інформації через інтернет, ми плануємо впровадити адресну компенсацію тим споживачам, які не можуть собі дозволити базовий тариф в 30 Мбіт на секунду, – сказав він.

Заступник міністра підкреслив, що це передбачено Угодою про асоціацію між Україною та ЄС. Шелест не уточнив терміни та механізм введення компенсації. За його словами понад половина населених пунктів країни не мають оптичного інтернету.

Понад 17 тис. населених пунктів України з 28 тис. наявних в Україні не мають оптики. На щастя, для жителів міст все позитивно, тому що тільки 2% міст не мають провайдера оптичного інтернету. Якщо ми говоримо про села, то понад 65% сіл не мають потрібного покриття, не мають жодного оптичного провайдера, – сказав він.

Матеріали сайту «Сьогодні»

 

if facebook 834722   if youtube 834723   if twitter 834708

Оголошення

Погода

Погода