Раніше над дітьми, які не вимовляли звук «р», часто насміхалися однолітки. Однак сьогодні такі милі недоліки замінили більш серйозні проблеми з вимовою, мисленням і світоглядом молодого покоління.

Про причини порушень вимови розповіла вчитель-логопед Наталія Бублик. Вона зауважила таке:
Діти, батьки яких сьогодні звертаються за мовною корекцією, дуже сильно відрізняються від дітей, народжених 10-15 років тому. Це зовсім інше покоління.

Раніше у більшості малюків була порушена звуковимова. Завдання логопеда зводилося до того, щоб поставити правильні звуки. Найчастіше потрібно коригувати шиплячі звуки й так звані сонорні звуки, в основному «л» і «р», рідше свистячі звуки. 
Сьогодні діти, які мають потребу тільки в корекції звуковимови, зустрічаються все рідше і рідше.

Зараз за допомогою звертаються батьки молодших дошкільнят, які в 3-3,5 і навіть в 4 роки практично не розмовляють. У них обмежений активний словник, пасивний словник також не відповідає віку. Звуковимова страждає, причому постановки вимагають навіть голосні звуки, наприклад «и» і голосні раннього онтогенезу, такі як «х», «ф», «в» і т. д.
Зазвичай у таких дітей порушена складова структура слова: вони вимовляють слово частково, використовуючи або перший, або останній склад.
Нині популярні такі фахівці, як: логопед-дефектолог і логопед-психолог — бо, окрім проблем з вимовою, є й інші.
Нова категорія фахівців, до послуг яких зараз дуже часто звертаються, — нейропсихологи. Вони здатні ефективно працювати з такими дітьми, які не мають особливих зауважень з боку неврологів, демонструють кмітливість, розуміння мови, але їх власне мовлення істотно відстає від вікової норми.
У нормі — дитина до 5 років вимовляє всі звуки й слова правильно, має пасивний словниковий запас в кілька тисяч слів, її мова зрозуміла іпослідовна.

На жаль, сучасні діти говорять гірше, ніж їхні батьки в тому ж віці. Те, що старше покоління освоювало до 5 років, малюки XXI століття освоюють років до 6, а часом і пізніше.

Коли дитина підросте, не поспішайте показувати їй гаджети. Практика показує, що їх використання знижує вроджений пізнавальний інтерес, мотивацію до вербального спілкування, а також сильно перевантажує психіку малюків. Краще живого спілкування для розвитку мовлення дитини немає нічого. 

Повідомляє -Затишок

 

if facebook 834722   if youtube 834723   if twitter 834708

Оголошення

Погода

Погода