Цікаві факти про польщу

Польща - східноєвропейська країна, яка славиться своєю незвичною для українського слуху мовою і величезними порціями їжі в кафе і ресторанах. На польських землях в різні часи існували різні державні утворення, і сучасна Польща з'явилася на світ на початку минулого століття. Її кордони неодноразово змінювалися і перекроювалися протягом 20-го століття, але з моменту закінчення Другої Світової війни ситуація, нарешті, стабілізувалась. 

Цікаві факти про Польщу.

green point with spaceВаршава, столиця Польщі, була практично повністю зруйнована під час Другої Світової, після чого відбудована фактично з нуля.

green point with spaceЧисельність населення Польщі становить - близько 38 млн. осіб.

green point with spaceЗ 1600 по 1945 рік Польща відбивалася від іноземних загарбників або ж переживала громадянську війну 43 рази. 

green point with spaceСлово "Польща" походить від назви племені "поляни", що означає "люди, що живуть у відкритих полях"

green point with spaceПрапор Польщі виглядає ось так:

прапор польщі

green point with spaceПольща входить в НАТО з 1999 року, в Європейський союз з 2004, в Шенгенську зону з 2007.

green point with spaceУ сучасному світі серед носіїв слов'янських мов на польській розмовляє друга за чисельністю група людей. Більше носіїв налічує лише російськомовна група.

green point with space«Просто» по-польськи означає «прямо». У цій мові взагалі вистачає слів, співзвучних з українськими, але мають зовсім інше значення.

green point with spaceПольща межує з сімома країнами: з Литвою, Росією, Білоруссю, Україною, Словаччиною, Чехією та Німеччиною.

green point with spaceАборти в Польщі заборонені законом.

green point with spaceЗ 60 мільйонів поляків майже 35% живуть в інших країнах. 

green point with spaceПольський астроном Миколай Коперник першим припустив, що Земля не є центром Всесвіту. 

green point with space17 поляків отримали Нобелівську Премію.

green point with spaceНеподалік міста Кудова-Здруй, знаходиться незвичайна каплиця - Kaplica Czaszek, стіни і стеля якої викладені 3 тисячами людських черепів і кісток. Під підлогою поховані ще кілька десятків тисяч (20-30 тис.) останків людей. Це велика загальна гробниця жертв Сілезьких воєн 1740-1742 і 1744-1745 рр., А так само інфекційних хвороб XVIII століття. Каплиця Черепів - це єдиний подібний об'єкт в Польщі і один з трьох в Європі.

Цікаві факти про польщу

green point with spaceУ сучасній французькій мові зустрічається подвійне написання слова «горілка»: wodka - для польської та vodka - для російської.

green point with spaceМайже всі поляки знають не тільки польську мову, а й англійську. 

green point with spaceНайпопулярніший десерт в польській кухні - пряники.

green point with spaceУ Варшаві є вулиця імені Вінні-Пуха. 

green point with spaceВсесвітньо відому косметичну компанію Max Factor заснував поляк Максиміліан Факторович. У той час Польща ще була в складі Російської імперії, і перший косметичний магазин Максиміліан відкрив... в Рязані. Після чого успішно емігрував в США.

green point with spaceБлизько третини всієї польської території займають ліси.

green point with spaceУ Польщі є місце, де під прямим кутом перетинаються дві річки - Вельна і Нельба. При цьому через відмінності температур води, різну швидкість і рівень течій води річок не змішуються. Це підтвердили експерименти: недалеко від місця перетину в річки наливали фарби різних кольорів, і ніякого змішання не відбувалося.

Вельна и нельба

green point with spaceНа початку жовтня кожного року, коли називають лауреатів Нобелівської премії, паралельно відбувається вручення пародійної Шнобелівської премії (Ig Nobel Prize) за досягнення, які неможливо відтворити або ж немає сенсу це робити. У 2009 році премія з літератури дісталася ірландській поліції за виписування п'ятдесяти дорожніх штрафів рецидивісту Prawo Jazdy, що по-польськи означає «водійське посвідчення».

green point with spaceПольща - країна без'ядерна, тут немає жодної атомної електростанції.

green point with spaceУ Польщі можна сказати «привіт» і «допобачення» одним словом - «cześć»

 

green point with spaceЗнаменита полька Марія Склодовсая-Кюрі, залишається єдиною жінкою, яка була удостоєна Нобелівської премії в двох різних наукових областях.

green point with spaceПриблизно чверть всіх білих лелек в світі живе в Польщі. 

green point with spaceБурек - найпопулярніша собача кличка в Польщі.

green point with spaceДруге у світі за кількістю проживаючих в ньому поляків місто - Чикаго, США.

green point with spaceНеподалік міста Грифіно знаходиться Кривий ліс, в ньому росте близько 400 деформованих сосен. Ліс був посаджений в 30-ті рр. XIX століття. Найпопулярніша теорія говорить, що дерева були спеціально вигнуті людиною, щоб пізніше їх можна було використовувати для виробництва меблів або човнів.

Кривий ліс, польща

green point with spaceПольська кухня в цілому дуже нагадує нашу.

green point with spaceЕкологія в Польщі знаходиться на хорошому рівні. У міських парках тут сила-силенна білок, а над річками кружляють зграї чайок.

green point with spaceЖоден святковий стіл в Польщі немислимий без супу.

green point with spaceЗа польськими законами ніхто не зобов'язаний працювати в Різдво, тому на різдвяні свята тут зазвичай закрито взагалі все.

green point with spaceПольща виступає проти законів про цензуру в інтернеті.

green point with spaceУ Польщі немає бездомних тварин, так само, як в Новій Зеландії або в Італії (див. Цікаві факти про Італію).

green point with spaceГромадський транспорт в Польщі розвинений дуже добре. У всіх містах є навіть нічні маршрути автобусів.

green point with spaceПоляки називають жовте світло світлофора помаранчевим. 

tut-cikavo.com

 

if facebook 834722   if youtube 834723   if twitter 834708

Оголошення

Погода

Погода