«Ще 5 хвилин!», – чуємо зазвичай від наших близьких, і самі мріємо про ще кілька солодких додаткових хвилин сну. Інколи це стає звичкою, і ви ігноруєте час прокидання, а як наслідок постійно запізнюється на роботу.

Як навчитися прокидатися вчасно?

Пропонуємов вашій увазі поради та рекомендації фізіологів.

Визначте свій ритм – у який час ви встаєте найчастіше. З урахуванням цього, розрахуйте оптимальну кількість годин, необхідних для сну (залежно від вашого віку – від 7 до 10 годин на добу).

Виробіть звичку лягати спати в один і той самий час. Перед сном «зробіть установку» (налаштуйтеся) на те, щоб встати в певний час.

Будьте готові до того, що перші 5-7 днів вам буде потрібен годинник для контролю свого пробудження. Трохи згодом, поступово відучуючись від будильника, за допомогою ваших внутрішніх біоритмів ви прокидатиметеся в потрібний час самостійно.

Знайдіть «природний будильник» – ті чинники або явища, завдяки яким можна прокинутися в потрібний час. Для цього оцініть обстановку, де ви спите. «Природним будильником» може стати світло, шум тощо.

Прокинутися зі світанком. Якщо ваші вікна зранку заливає сонячне світло, то якщо не опускати на ніч штори, вранці ви легко зможете прокинутися в потрібний час. Зрозуміло, в різні пори року світанок настає в різний час, але й до цього організм може звикнути.

Пам’ятайте: правильний добовий ритм і достатній щоденний сон постійно однакової тривалості – найефективніший спосіб пробудження без будильника.

 

 

if facebook 834722   if youtube 834723   if twitter 834708

Оголошення

Погода

Погода