Малюсінька пляшечка з йодом звичайно є в кожній домашній аптечці – адже ніхто в повсякденному житті не застрахований від ран і порізів, що потребують оперативної антисептичної обробки. Ще в XIX столітті лікарі виявили, що при контакті зі шкірою йодний розчин здатний діяти і як потужний протизапальний засіб.

ЯК РОБИТИ ЙОДНУ СІТКУ?

Йодну сітку на шкіру наносять із допомогою ватяних косметичних паличок – тих же самих, що зазвичай застосовуються для чищення сірки у вухах. Таку паличку потрібно вмочити в 5%-вий розчин йоду й намалювати на тілі решітку з вертикальних і горизонтальних смуг. Розмір «гнізд» ідеальної йодної сітки звичайно становить близько 1 квадратного сантиметра.
Проникаючи крізь шкіру в м’язові тканини й кровоносні судини, йод згубно діє на хвороботворні мікроорганізми, звертаючи їх білки. Секрет сітки полягає в тому, що завдяки «гніздам» певного розміру групи бактерій виявляються відірваними одна від одної і стрімко гинуть. Йод чудово справляється саме з тими бактеріями, які проникають в організм через шкірні пори.

ЙОДНА СІТКА ПРИ НЕСТАЧІ ЙОДУ В ОРГАНІЗМІ

За статистикою, майже третина населення земної кулі страждає від нестачі йоду в організмі, що стає причиною патологій щитоподібної залози, а для вагітних жінок може обернутися народженням фізично й розумово неповноцінних дітей.
Для того, щоб визначити, чи вистачає вашому організму йоду з харчових продуктів, необов’язково здавати аналізи – достатньо нанести йодну сітку. Найкраще її розташувати на внутрішній частині стегна. Якщо вже через три години від неї не залишиться ні найменшого сліду, потрібно терміново бігти до лікаря і просити, щоб виписав найефективніші препарати для лікування йододефіциту. Якщо йод встигне всотатися в шкіру впродовж 6-8 годин, це буде означати, що невеликі проблеми з надходженням йоду в організм є, але їх можна вирішити за рахунок включення до щоденного раціону морської риби, морепродуктів, морської капусти та іншої їжі, багатої цим елементом. У зовсім здорових людей, які не страждають на дефіцит йоду, сліди від сітки зникають лише за добу.

ЯК РОБИТИ ЙОДНУ СІТКУ ПРИ КАШЛІ?

Якими б не були причини сухого кашлю, йодна сітка допоможе локалізувати запальний процес ще на самому його початку. Проникаючи в шкіру й кровоносні судини, йод сприяє посиленню кровообігу, але робити протикашлеву сітку рекомендується лише тоді, коли температура тіла не перевищує 38 градусів.
Отже, як вилікувати сухий кашель методами домашньої йодотерапії? Сітку наносять або на горло (при ангіні), або на груди (при запаленні легенів). У деяких людей шкіра на цих частинах тіла відрізняється особливою чутливістю. Тому для початку можна нанести всього лише один невеликий штрих. Якщо впродовж 10-15 хвилин не з’являється печіння, сверблячка, дискомфорт, то можна братися й за малювання повноцінної сітки. При кашлі сітку на горлі наносять двічі на день – зранку і ввечері.

ЧИМ КОРИСНА ЙОДНА СІТКА ПРИ НЕЖИТЮ ТА ЗАСТУДІ?

Для тих, хто шукає способи, як швидко вилікувати нежить, йодна сітка стане дуже зручним рішенням. У цьому разі її наносять дуже тонкими й акуратними лініями на перенісся й крила носа. Діяти бажано обережно, оскільки на обличчі, так само, як і на шиї, великий ризик утворення опіків від йоду: шкіра почервоніє, облупиться й облізе. При застуді має сенс розташувати сітку на ступнях ніг і в області литкових м’язів.

ЙОДНА СІТКА ПРИ ЗАБИТИХ МІСЦЯХ

Якщо ви не знаєте, як вивести синець, то знову виручить та ж сама універсальна йодна сітка. Правда, нею не варто користуватися в перші ж години після травми: рекомендується робити це лише через добу після ушкодження. Справа в тому, що навіть незначна травма звичайно супроводжується набряком тканин, а подразнювальна дія йоду аж ніяк не буде сприяти його розсмоктуванню. Грамотний підхід полягає в тому, щоб спочатку впливати на забите місце холодом – шматком льоду, обгорнутим у тканину. І лише наступної доби можна буде почати лікування йодом.

ЙОДНА СІТКА ПРИ ВАГІТНОСТІ

Жінкам, які готуються стати мамами, користуватися йодними сітками рекомендується для заповнення дефіциту йоду в організмі. До того ж, цей засіб допоможе впоратися з ознаками застуди – адже у виборі готових фармакологічних препаратів вагітним доводиться проявляти особливу пильність, а йод вважається екологічно чистими і безпечними ліками. Важливо лише не доводити турботу про власне здоров’я до крайнощів і завжди радитися з лікарем.

 

 

if facebook 834722   if youtube 834723   if twitter 834708

Оголошення

Погода

Погода