Настав час для збирання березового соку – найкориснішого з напоїв, хімічний склад якого дійсно унікальний. Але видобувати сік потрібно акуратно, зі знанням справи, аби не завдати серйозної шкоди рослинам. 

Від яких хвороб допомагає березовий сік
Навесні на тлі дефіциту вітамінів (як в організмі, так і в продуктах харчування) березовий сік є джерелом поповнення запасу всіляких корисних речовин. А якщо врахувати, що для організму питво набагато важливіше, ніж їжа, то значення соку важко переоцінити. Сік відновлює сили, очищає організм від токсинів, підвищує тонус і зміцнює імунітет, допомагає протистояти інфекції.

В соку берези (на вигляд це прозора рідина з солодкуватим смаком) містяться в різних кількостях вітаміни, вуглеводи, мінерали, фітонциди, органічні кислоти і цукри. Найбільше в ньому солей калію, натрію і кальцію. Завдяки вмісту макро- і мікроелементів сік допомагає при багатьох хворобах.

Свіжий березовий сік позитивно впливає на роботу шлунково-кишкового тракту, сприяє поліпшенню обміну речовин, а також холестеринового обміну. Сік корисний у разі хвороб нирок, він знімає набряки і знижує артеріальний тиск, оскільки має сечогінну дію. А ще розщеплює камені в нирках і сечовому міхурі. Березовий сік бажано пити тим, хто страждає на хвороби серцево-судинної системи, – сік знімає спазми судин. Нарешті, березовий сік покращує функцію печінки і регулює жирно-білковий обмін. Не можна забувати про березовий сік, якщо вас мучить кашель або почався бронхіт, – це дуже ефективний засіб від захворювань дихальної системи. Якщо протягом місяця випивати по склянці – півтори соку на день (оптимальна кількість), то можна запобігти весняному гіповітамінозу і зміцнити весь організм. Денну норму соку краще випивати частинами, у кілька прийомів, особливо тим, у кого є камені в нирках.

Свіжий сік надзвичайно корисний для вагітних жінок, оскільки він покращує плацентарний кровообіг, послаблює токсикоз і зменшує набряклість.

Березовий сік – це прекрасна основа, в яку можна додати родзинки, шкірку цитрусових або їхній сік, посилюючи його корисні якості і антиоксидантні процеси.

Березовий сік як косметичний засіб
Застосовується свіжий березовий сік також зовнішньо у разі лікування фурункулів, екзем, вугрів, а також чудово гоїть рани і виразки завдяки протизапальним властивостям. Якщо використовувати сік під час миття волосся хоча б протягом двох тижнів, результат неможливо буде не помітити: волосся стане більш об'ємним і міцним, а ще лупа зникне. Сік добре зволожує і очищає суху шкіру.

Словом, березовий сік – це джерело величезної кількості необхідних організму речовин та чудовий косметичний засіб. Проте з ним потрібно бути обережними тим, у кого алергія на березовий пилок.

Шкода, що час використання свіжого соку досить обмежена – всього кілька тижнів, до моменту появи листя на березах. Це означає, що потрібно встигнути насолодитися і підлікуватися цим прекрасним і корисним напоєм. Якщо соку багато, його можна законсервувати як будь-який інший сік. А ще можна зробити квас, який зберігається досить довго.

За матеріалами інтернет видань

if facebook 834722   if youtube 834723   if twitter 834708

Оголошення

Погода

Погода