У воді в розчиненому вигляді містяться солі кальцію і магнію. Чим їх більше, тим вода жорсткіше. Коли солі нагріваються, вони випадають в нерозчинний осад — це і є накип.

Чайник

Проблема: змінюється смак чаю, у воді утворюються білі пластівці, чайник відключається ще до того, як вода закипає.

Рішення: прокип’ятити в чайнику розчин оцту, лимонної кислоти або спеціальний засіб від накипу, залишити на годину, а потім ретельно промити ємність.

Профілактика: використовувати фільтровану воду; раз на тиждень промивати чайник зсередини; після використання завжди виливати воду і промивати чайник.

Чайник

Пральна і посудомийна машини

Проблема: перегрів трубчастого електронагрівника (ТЕН), вихід його з ладу.

Рішення: 2-4 рази на рік обробляти внутрішні поверхні бака і ТЕНа кислотовмісними засобами (якщо тільки бак не з металу з емалевим покриттям);

раз на півроку проганяти порожню машину по повному циклу з кип’ятінням, поклавши в бак «Антинакіпин» або 100 г лимонної кислоти.

Профілактика: вибирати пральні порошки, що містять пом’якшувачі води; покласти в спеціальний бак каучукову кулю з вбудованим магнітом: вона змінює кристалічну структуру солей кальцію і магнію, у результаті ці солі осідають на внутрішніх деталях машин, вода пом’якшується.

Увага: широко рекламований «Калгон» підходить тільки для дуже жорсткої води. У Києві ж, де жорсткість води відповідає нормам, він може лише зіпсувати гумові деталі. Крім того, він сам випадає в осад і утворює на ТЕНі важковиводимий наліт.

Сантехніка та санфаянс

Проблема: утворюється некрасивий наліт на крані, «доріжка» на стінці унітазу.

Рішення: якщо поверхня не емальована, змити наліт з допомогою засобів, що містять кислоту, наприклад; емаль і нержавіючу сталь обробити кисневим гелем з фруктовими кислотами.

Профілактика: пом’якшення води за допомогою кільця з магнітом, яке кладеться в бачок.

Барабан

Праска

Проблема: накип засмічує отвори для виходу пари, що перешкоджає паротворення і викликає перегрів датчиків температури.

Рішення: у включений праска налити воду, змішану зі столовим оцтом (в пропорції 1:1), дати постояти хвилин 30, після чого перевести прилад в режим інтенсивного пароутворення — накип вилетить з парою.

Профілактика: вибирати моделі зі змінними стрижнями і касетами, які попередньо очищають воду і перешкоджають утворенню накипу; використовувати відфільтровану воду або суміш: 1/3 водопровідної та 2/3 дистильованої води; купувати спеціальну воду для праски, захищає від утворення нальоту і до того ж надає білизні аромат свіжості.

 

if facebook 834722   if youtube 834723   if twitter 834708

Оголошення

Погода

Погода