За розрахунками Національного управління океанічних і атмосферних досліджень США і Європейського центру середньострокових прогнозів, в Україні влітку 2021 роки не очікується істотних аномалій температури повітря і кількості опадів.

Про це розповіла заввідділом прикладної метеорології і кліматології Українського гідрометеорологічного інституту ГСЧС і НАН України Віра Балабух.

За її словами, існуючі прогнози свідчать, що літо 2021 року буде істотно відрізнятися від торішнього.

“Очікується, що літо буде теплим і досить сухим, як і в останні 20 років. Антициклональноп погода (високий тиск, малохмарно) буде переважати, що також може привести до дефіциту опадів”, – поділилася подробицями Віра Балабух.

За її прогнозом, потепління з перших днів червня чекати не варто. Першу половину місяця погода буде прохолодною. У другій половині місяця прийде спека, а найбільш аномальна температура повітря очікується в липні. У серпні вона буде відповідати середнім багаторічним даним.

Кліматолог також зазначила, що весна в Україні аномально холодною, як і аномально теплою, була лише в окремих регіонах. Удавана свіжість викликана тим, що українці за останні 5-10 років звикли до тепліших температур навесні, перевищують норму на 5-6 градусів, а іноді навіть на 10-15 градусів.

Отож, літо в 2021 році прогнозується не дуже жарким, від лихої спеки українці страждати не будуть. Крім того, в останні роки в Україні нерівномірно випадають опади – тривалі бездощові періоди змінюються короткими періодами з сильними зливами.

“Вода не встигає вбиратися в грунт і просто стікає в водойми, низовини, викликаючи підтоплення і паводки. Такі процеси можливі й цього літа”, – відзначила Віра Балабух.

Джерело: сайт Апостроф

 

if facebook 834722   if youtube 834723   if twitter 834708

Оголошення

Погода

Погода